تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 517898 تاریخ : 1399/05/26-11:36:02
,17,
صادرات گیاهان دارویی 120 درصد افزایش یافت

یک مقام مسئول اعلام کرد:

صادرات گیاهان دارویی 120 درصد افزایش یافت

یک مقام مسئول، از رشد 120 درصدی ارزش صادرات گیاهان دارویی در چهار ماهه نخست سال 1399 نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از سازمان توسعه تجارت ایران، محمود بازاری اظهار داشت: آمارهای صادراتی محصولات گیاهان دارویی ایران طی سال های 1390 تا 1398 حاکی از افزایش ارزآوری صنعت محصولات گیاهان دارویی طی 9 ساله اخیر با رشد 160 درصدی است.

مدیرکل دفتر هماهنگی صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی سازمان توسعه تجارت ایران، افزود: بر اساس آمارهای کارشناسی شده سازمان توسعه تجارت ایران، صادرات گیاهان دارویی طی 4 ماهه نخست سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، به لحاظ ارزش و وزن به ترتیب 120 و 46 درصد رشد نشان می دهد.

بازاری عنوان کرد: گیاهان دارویی از جمله ظرفیت های بالقوه و بالفعل اقتصادی بخش کشاورزی است که در بسیاری از استان های کشور، در قالب گونه های متنوع جنگلی، مرتعی و زراعی تولید و بهره برداری می شود.

مدیرکل دفتر هماهنگی صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی اظهار داشت: از جمله گیاهان دارویی که در سال جاری با رشد مواجه بوده اند، می توان به افزایش صادرات کتیرا و نیز سایر محصولات نباتی به ترکیه و همچنین شیره آنغوزه تلخ و شیرین، تخم رازیانه و تخم گشنیز و عصاره و سایر شیره ها به کشور هندوستان و همچنین بازارهای اروپایی از جمله آلمان اشاره کرد.

به گفته وی، کشور آلمان یکی از اصلی ترین خریداران گیاه دارویی شیرین بیان است و کشورهای پاکستان، ترکیه و عراق عمده ترین خریداران گیاهان دارویی ایران در سال جاری بوده اند.

بازاری ادامه داد: بی تردید میزان ارزآوری صنعت گیاهان دارویی که دسترنج تولیدکنندگان و صادرکنندگان این محصولات به شمار می رود، نیازمند حمایت واقع بینانه از این صنعت است تا در سال های آینده شاهد پویایی، دوام و توسعه کسب و کارهای نوین در این صنعت باشیم.

گفتنی است، میز گل و گیاهان دارویی، تزئینی، خوراکی و صنعتی با حضور فعالان این بخش در سازمان توسعه تجارت ایران برگزار شد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 154
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران