صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 518898 تاریخ : 1399/06/15-10:21:08
,5,4,
صادرات نفت عربستان به آمریکا به کمترین سطح در چند دهه اخیر رسید

در ماه آگوست؛

صادرات نفت عربستان به آمریکا به کمترین سطح در چند دهه اخیر رسید

عربستان سعودی در حالی به کاهش صادرات خود به مورد توجه ترین بازار نفت جهان ادامه می دهد که در ماه آگوست، صادرات نفت این کشور به آمریکا، به پایین ترین سطح در دهه های اخیر رسیده است.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از راشاتودی، عربستان سعودی به کاهش صادرات خود به مورد توجه ترین بازار نفت جهان ادامه می دهد.

عربستان در ماه آگوست صادرات نفت خود به آمریکا را به پایین ترین سطح در دهه های اخیر رسانده است.

طبق داده های ردیابی کشتی که توسط بلومبرگ پردازش شده است، بزرگترین تولیدکننده اوپک، عربستان سعودی، در ماه آگوست تنها 177,000 بشکه در روز نفت را روانه آمریکا کرده است.

برای مقایسه باید اشاره کرد که سعودی ها در ماه آوریل 1.3 میلیون بشکه در روز نفت خود را به بازارهای آمریکا ارسال کرده بودند.

در واقع، ماه آوریل ماهی بود که طی جنگ قیمت نفت با روسیه، عربستان سیلی از اَبَرنفتکش های خود را روانه بازارهای جهان کرده بود؛ ضمن اینکه در ماه آوریل نیز، صادرات بسیار بالای نفت خام از سوی عربستان با افت شدید تقاضای نفت روبرو شده و باعث شد ظرفیت انبارهای نفت آمریکا پر شود.

طبق داده های شرکت تحقیقاتی کلیپردیتا که توسط سی ان ان بیزنس گزارش شده است، واردات نفت خام آمریکا از عربستان سعودی با نفتکش هایی که در ژوئن و جولای از عربستان رهسپار شده اند به 264,000 بشکه در روز رسیده است که این کمترین میزان از 1985 تا کنون است.

طبق داده های کلیپردیتا، تخمین زده می شود که واردات نفت خام آمریکا از عربستان سعودی در ماه سپتامبر به نصف این میزان کاهش یابد و به 140,000 بشکه در روز برسد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 186
نحستین ، بزرگترین شد محله ویلایی پرنیان اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران