صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 516352 تاریخ : 1399/04/31-10:14:02
,5,4,
صادرات نفت خام برزیل به آسیا افزایش یافت

در شرایطی که غول های نفتی جهان تولید را کاهش داده اند

صادرات نفت خام برزیل به آسیا افزایش یافت

برزیل در نیمه اول امسال صادرات نفت خود به آسیا را افزایش داد تا بازارهای در حال توسعه را از دست رقبا بیرون بیاورد.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از رویترز، در حالی که غول های تولید نفت خام جهان برای مواجهه با سقوط شدید تقاضای نفت به علت پاندمی کرونا، میزان تولیدات خود را به شکل بی سابقه ای کاهش داده اند، برزیل در نیمه اول امسال با بهره گرفتن از این فرصت صادرات نفت خود به آسیا را افزایش داد تا بازارهای در حال توسعه را از دست رقیبان بیرون بیاورد.

این رشد که برزیل را در تراز تولیدکنندگان بزرگ نفت جهان قرار می دهد همزمان با آغاز به کار پروژه های عظیم دریایی این کشور اتفاق می افتد. طبق داده ها آژانس بین المللی انرژی ظرف 5 سال آینده برزیل یکی از بزرگترین افزایش تولیدات نفت در جهان را رقم خواهد زد.

همزمان با بازگشایی اقتصادهای چین و سایر کشورهای آسیایی، شرکت ملی نفت برزیل، پتروبراز، قراردادهای خرید رقابتی با نفتی با کیفیت بالا را به پالایشگاه های آسیایی پیشنهاد می دهد.

طبق داده های رفینیتیو ایکون، در نیمه اول امسال آسیا به طور متوسط روزانه 1.07 میلیون بشکه نفت از برزیل وارد کرده است که این 30 درصد نسبت به سال گذشته جهش داشته است.

پتروبراز در بیانیه ای اعلام کرد که چین در حال حاضر مقصد 70 درصد از کل صادرات نفت برزیل می باشد.

در ماه ژوئن صادرات نفت خام برزیل به آسیا به رکورد 1.62 میلیون بشکه در روز رسید که این تقریباً 3 برابر صادرات این کشور در ژوئن 2019 بود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 173
نحستین ، بزرگترین شد محله ویلایی پرنیان اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران