در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 512311 تاریخ : 1399/02/16-16:11:51
,25,
صادرات مواد اولیه محدودتر می شود

معاون وزیر صنعت:

صادرات مواد اولیه محدودتر می شود

معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت گفت: برای تامین سنگ آهن و خوراک واحدهای تولیدی برنامه های اکتشافی با قدرت مورد حمایت قرار می گیرد و صادرات مواد اولیه نیز محدودتر خواهد شد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات، داریوش اسماعیلی روز سه شنبه در نشست هم اندیشی مدیران شرکت های هلدینگ توسعه معادن وفلزات افزود: ایران در زمینه تولید فولاد باید تمرکز خود را روی بخش های انتهایی زنجیره بگذارد و لازم است برنامه ریزی ها براساس تکیه بر توان و قابلیت های داخلی انجام شود.

وی اضافه کرد: ارز حاصل از هر بخش زنجیره فولاد متعلق به کل زنجیره است و برای بقای زنجیره ضرورت دارد تامین ارز مورد نیاز تمام بخش ها مورد توجه قرار گیرد.

به گفته اسماعیلی، مهمترین بازار مصرف فولاد، داخل کشور است و توانمندی این موضوع توسط تولید کنندگان وجود دارد و در حقیقت در کشورمان قابلیت های بالایی وجود دارد.

وی پیرامون قیمت گذاری در زنجیره فولاد گفت: بهره گیری از دیدگاه مجامع و انجمن ها به کار گرفته شده و راهکارهایی پیشنهاد شده، نخست اینکه خودشان در بخش های مختلف زنجیره به یک توافق کلی برسند و چنانچه با ضوابط و چارچوب های قانونی وزارت صنعت تطبیق داشته باشد، حمایت خواهد شد.

اسماعیلی در ارتباط با دومین روش هم توضیح داد: مجموعه گزینه هایی را تشکل های ذیربط پیشنهاد دهند، تا با نظر کارشناسان بهترین گزینه انتخاب و اجرا شود.

وی آخرین روش را پس از به نتیجه نرسیدن روش های یاد شده، از موضع دولت، تعیین تکلیف لازم صورت خواهد گرفت.

معاون وزیر صنعت اضافه کرد: توزیع سود به شکل متوازن و عادلانه بین بخش های مختلف مورد تاکید است و این مهم شرط بقا تمام بخش های این زنجیره محسوب می شود.

وی این راهم گفت: نگاه کلان نگر بخش خصوصی نسبت به صنعت مورد استقبال قرار می گیرد و از جامعیت بسیار خوبی هم برخوردار است.

بنابراین گزارش، عزیزالله عصاری مدیرعامل هلدینگ توسعه معادن و فلزات در این نشست گفت: امسال دشواریهای خود را از نظر تولید و شرایط اقتصادی، کشور دارد و این مجموعه کوشیده است، برای تحقق بخشیدن شعار جهش تولید، تمهیدات و راهکارهای مناسبی را به کار گیرد تا منافع حداکثری سهامداران حفظ شود.

بنابراین گزارش، مدیران عامل شرکت های گل گهر، چادرملو، گهر زمین، فولاد ارفع، صبا نور، پایا و پامیدکو پیرامون مسایل حوزه عملکردی و چالش های پیش رو در این جلسه مطالب خود را بیان کردند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 197
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران