در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 519541 تاریخ : 1399/06/25-14:27:11
,17,
صادرات غیرنفتی و مدیریت واردات موضوع اول وزارت  صمت است/ زمان اجرای طرح ها باید کوتاه تر شود

معاون طرح و برنامه وزارت صمت:

صادرات غیرنفتی و مدیریت واردات موضوع اول وزارت صمت است/ زمان اجرای طرح ها باید کوتاه تر شود

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: مهمترین موضوع کشور در این شرایط تأمین ارز است، لذا موضوع اول وزارتخانه توسعه صادرات و مدیریت در واردات است.

به گزارش بانک و صنعت، سعید زرندی در جمع رؤسای سازمان صنعت، معدن و تجارت منطقه 3 (استان های قم، البرز، قزوین، مازندران، مرکزی و سمنان) با بیان این مطلب، افزود: هر اقدام و فکری که برای توسعه صادرات و مدیریت واردات مفید و مؤثر باشد، باید پیگیری کنیم و ما از هر ایده ای در این خصوص استقبال می کنیم.

وی تصریح کرد: جهت کاهش ارزبری، نهضت ساخت داخل در برنامه های وزارتخانه به طور جدی دنبال شد.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت اضافه کرد: 142 محصول وارداتی مهم در بخش تولید شناسایی شده است و ما دو اقدام برای آن برنامه ریزی کرده ایم، اول تکمیل طرح های نیمه تمامی که این 142 محصول را می خواهند تولید کنند و برنامه دوم سوق دادن سرمایه گذاران جدید به تولید این محصولات است.

زرندی همچنین گفت: با پیگیری های انجام شده و موافقت کمیسیون اقتصادی دولت محدودیت ها برای مشوق های صادرات مواد خام و کالاهای واسطه ای را تصویب کرد.

وی در ادامه این جلسه بیان کرد: هم اکنون بیش از 13 هزار طرح نیمه تمام بالای 60 درصد پیشرفت فیزیکی در کل کشور وجود دارد که بر طبق بررسی های انجام شده مدت زمان اجرای این پروژه ها بالاست و باید استان ها تلاش کنند این زمان کوتاه تر شود.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: در طرح های مهم که منجر به کاهش ارزبری و یا قطع واردات می شود، باید استان ها با پیگیری و بررسی مشکلات واحد در سطح استان و یا ملی به اتمام سریع آن کمک کنند.

زرندی همچنین در خصوص مسایل محیط زیست گفت: ما ضمن تأکید فراوان به رعایت مسایل زیست محیطی معتقدیم، باید بازنگری در برخی از موضوعات محیط زیست و تولید انجام شود، چرا که برخی از این مقررات موانعی را برای تولید ایجاد کرده است.

زرندی در پایان تصریح کرد: جمع بندی مجوزها و رویه های مخل بیرونی حوزه صنعت، معدن و تجارت و ارائه راهکارهای پیشنهادی را آماده کرده کردیم تا برای رفع آن اقدام نماییم.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 176
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران