جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 514080 تاریخ : 1399/03/20-10:43:25
,1,
صاحبان کسب و کار آسیب دیده از کرونا، از بانک صادرات ایران تسهیلات دریافت خواهند کرد

رئیس اداره کل اعتبارات خبر داد:

صاحبان کسب و کار آسیب دیده از کرونا، از بانک صادرات ایران تسهیلات دریافت خواهند کرد

رئیس اداره کل اعتبارات بانک صادرات ایران از پرداخت 120 میلیون ریال تسهیلات به ازای هر شاغل کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا و پرداخت 160 میلیون ریال تسهیلات به ازای هر نیروی کار شاغل در واحدهای تعطیل شده به دلیل شیوع این بیماری خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی بانک صادرات ایران، مصطفی ضمیری با اعلام این خبر گفت: این بانک با هدف کمک به صاحبان کسب و کارهای آسیب دیده ناشی از شیوع بیماری کرونا و همچنین حفظ اشتغال و تامین هزینه های عملیاتی این واحدها، به معرفی شدگان سامانه «کارا» تسهیلات پرداخت می کند. بر اساس دستورالعمل های بانک مرکزی، اشخاص حقیقی و حقوقی فعال دارای مجوز کسب یا تولید در بخش ها و رسته های تعیین شده از سوی وزارت خانه های صنعت، معدن و تجارت، میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، ورزش و جوانان، آموزش و پرورش، فرهنگ و ارشاد اسلامی، تحقیقات و فناوری اطلاعات، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و راه و شهرسازی که فعالیت های آنها در دوره شیوع کرونا با اختلال مواجه شد، مشمول این تسهیلات می شوند. این تسهیلات تنها به متقاضیانی تخصیص خواهد یافت که در سامانه «کارا»ی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ثبت نام کرده و به بانک معرفی شده باشند.
وی افزود: این تسهیلات برای شاغلین در واحدهای کسب و کار با تعداد کمتر از 50 نفر به ازای هر شاغل 120 میلیون ریال در دو مرحله به صاحب مجوز کسب و کار پرداخت می شود که 70 درصد آن برای پرداخت دستمزد شاغلین و 30 درصد برای هزینه های عملیاتی واحد کسب و کار آسیب دیده از کرونا اختصاص خواهد یافت.
ضمیری گفت: این تسهیلات برای کسب و کارهایی که از شیوع این بیماری بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا تعطیل شده اند، به ازای هر شاغل 160 میلیون ریال در نظر گرفته شده که در دو مرحله به فاصله یک ماه پرداخت می شود و 50 درصد تسهیلات به منظور پرداخت دستمزد شاغلان و 50 درصد برای هزینه های عملیاتی مرتبط با کسب و کار در نظر گرفته شده است.
وی تاکید کرد: مکانیسم واریز مبالغ این تسهیلات به حساب نیروی کار و کارفرما در زمان انعقاد قرارداد به تایید سازمان تامین اجتماعی خواهد رسید و در سامانه «کارا» درج می شود.
ضمیری ادامه داد: رانندگان مسافربری درون و برون شهری خویش فرمای بیمه پرداز نیز در قالب این طرح تا سقف 60 میلیون ریال به صورت یک جا از این تسهیلات استفاده خواهند کرد.
رئیس اداره کل اعتبارات بانک صادرات ایران با اعلام اینکه نرخ سود این تسهیلات 12 درصد و زمان بازپرداخت آن 24 ماهه است، اظهار کرد: این تسهیلات با سه ماه تنفس در اختیار متقاضیان و واجدان شرایط قرار می گیرد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 212
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران