صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 522182 تاریخ : 1399/08/11-09:16:34
,11,
شهر بهتر برای زندگی بهتر؛ ارج نهادن بر جوامع محلی و شهرها

وزیر راه و شهرسازی روز جهانی شهرها را تبریک گفت

شهر بهتر برای زندگی بهتر؛ ارج نهادن بر جوامع محلی و شهرها

وزیر راه و شهرسازی در پیامی روز جهانی شهرها را که مصادف با 10 آبان است، تبریک گفت.

به گزارش بانک و صنعتبه نقل ازوزارت راه و شهرسازی، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در پیامی روز جهانی شهرها که مصادف با 10 آبان_ 31 اکتبر 2020 است را تبریک گفت.

متن پیام وزیر راه و شهرسازی به مناسبت روز جهانی شهرها با شعار "شهر بهتر برای زندگی بهتر؛ ارج نهادن بر جوامع محلی و شهرها" به شرح زیر است:

انتخاب آخرین روز ماه اکتبر به عنوان روز جهانی شهرها یادآور اهمیت و نقش شهرها در کیفیت زیست انسان در روی کره زمین به شمار می رود. امسال این روز را در حالی گرامی می داریم که بیماری جهانگیر کرونا تمامی جوامع را در کشورهای توسع ه یافته، در حال توسعه، و کمتر توسعه یافته در پنجه خود گرفتار ساخته است. این بیماری نشان داد سکونتگاه های ما تا چه اندازه در برابر چنین سوانحی آسیب پذیر، و در تأمین حقوق شهروندی همچون دسترسی به محیط زیستی سالم و مسکن متناسب با نیاز ناتوان هستند.

در جمهوری اسلامی ایران، ضرورت حفظ محیط زیست برای نسل های آینده و حق برخورداری از مسکن متناسب با نیاز در مواد 50 و 51 قانون اساسی مصوب سال 1358، نزدیک به یک دهه پیش از طرح این موارد در اسناد بین المللی، مورد تصریح قرار گرفته است. همچنین برنامه ریزی برای گسترش طراحی شده شهری از سال 1351، با تصویب قانون تشکیل شورای عالی معماری و شهرسازی در دستور کار دولت قرار داشته است. هرچند، کشور در اجرای برنامه های عمرانی خود با چالش های بزرگی همچون هشت سال جنگ تحمیلی، تحریم ها و اقدامات یک جانب? تحمیلی، و انواع سوانح طبیعی روبرو بوده است.

از سوی دیگر، فرارسیدن قرن بیست و یکم فرصت هایی نظیر بهره گیری کارآمد از فناوری های ارتباطی و اطلاعاتی را به همراه داشته است که می تواند زمینه ساز بروز الگوهای نوین برنامه ریزی و مدیریت شهری با مشارکت فعال و بیش از پیش کلیه جوامع محلی و شهروندان و در نتیجه ارتقاء زیست شهری شود.

در همین راستا، برنامه سیاست نوین شهری و شهر هوشمند که جمهوری اسلامی ایران در سطح بین المللی یکی از سه کشور پیشتاز در اجرای آن است اکنون با همکاری برنامه اسکان بشر ملل متحد وارد مرحله دوم خود می شود. این برنامه فرصتی را فراهم می آورد تا آموخته های ایران و دیگر کشورهای جهان در چهارچوبی روشمند احصاء و در قالب پروژه های عملی به اجرا گذاشته شود. جمهوری اسلامی ایران از این تبادل دانش و تجربه استقبال می کند و امیدوارم با اجرای موفقیت آمیز سیاست نوین شهری گامی دیگر به سوی توسعه پایدار شهری و از رهگذر آن ایجاد "شهر بهتر برای زندگی بهتر" دست یابیم.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 186
نحستین ، بزرگترین شد محله ویلایی پرنیان اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران