در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 520237 تاریخ : 1399/07/06-14:42:53
,15,
شناسایی 50 هزار بیمار مبتلا به کرونا با سیستم ردیابی دیجیتال

فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا در تهران اعلام کرد:

شناسایی 50 هزار بیمار مبتلا به کرونا با سیستم ردیابی دیجیتال

فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا در کلانشهر تهران گفت: به کمک سیستم ردیابی دیجیتال نقطه یابی توانستیم در تهران 50 هزار بیمار مبتلا به کرونا را شناسایی کنیم.

به گزارش بانک و صنعت، علیرضا زالی فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا در کلانشهر تهران امروز (یکشنبه) در مراسم رونمایی از کاربردهای5G که با حضور وزیر ارتباطات برگزار شد، به همراهی وزارت ارتباطات برای مقابله با کرونا اشاره کرد و افزود: اولین اپلیکیشن هوشمند با همکاری ستاد مقابله با کرونا در شهر تهران و سازمان نظام پزشکی، برای استخراج اطلاعات و استفاده از آن برای غربالگری با تلاش وزیر ارتباطات در تهران شکل گرفت و در همان روزهای نخست با استقبال خوب ملی رو به رو شد.

فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا در کلانشهر تهران اضافه کرد: استفاده از این اپلیکیشن در روزهای سخت اسفندماه موجب شد بخشی از مراجعه ها در حوزه کرونا کاملا هوشمندانه و با دلایل علمی انجام شود. این اپلیکیشن که ac19، نام دارد به علت هم پوشانی با محصولات دیگر پس از مدتی به به یکی از کشورهای CIS فروخته شد.

وی افزود: علاوه بر شناسایی بیماران مبتلا به کرونا با استفاده از سیستم ردیابی دیجیتال نقطه یابی، توانستیم مناطق آلوده استان را نیز شناسایی کنیم که این روند، استمرار دارد.
فرمانده ستاد مقابله با کرونا با بیان اینکه اولین نقشه سیر و سفر بیماران مبتلا به کرونا و ناقلین با علامت و بی علامت توسط وزارت ارتباطات جمع آوری شد، ادامه داد: امروز یکی از شاخص های ارزیابی حکمرانی توسعه ای و پارادایم مدیریت توسعه ای در دنیا، ارتباط و رویکرد دستگاه های اجرایی در برخورد با دانشگاه ها است که افزایش ظرفیت پهنای باند بسیاری از دانشگاه های علوم پزشکی کشور تاییدی بر این ادعاست.

او با بیان این که نقش وزارت ارتباطات در مقابله با بیماری کرونا بسیار سخاوتمندانه بود، خاطرنشان کرد: در تهران با دستور وزیر ارتباطات موفق شدیم 50 هزار بیمار مبتلا را شناسایی و نقطه یابی کنیم. حتی افرادی که در مجاورت 100 متری این افراد قرار دارند نیز قابل شناسایی هستند و نقشه آن مناطق موجود است.
زالی گفت: کرونا با تمام تلخ کامی هایی که داشت یکسری فرصت های جدید نیز خلق کرد که از جمله این فرصت ها دگردیسی دیجیتالی در عرصه اجتماعی ایرانیان است که وزارت ارتباطات به خوبی در این حوزه وارد شده است. به همین واسطه، شکاف های دیجیتال موجود نیز در آینده مرتفع خواهد شد.
او با بیان اینکه باید از جسارت وزیر ارتباطات تشکر کرد، افزود: ما برای تحول نیاز به مدیرانی داریم که از جسارت و خودباوری برخوردار باشند. از سال 2017 تاکنون تنها 10 درصد از مجموع خدمات در دنیا در زمره پزشکی از راه دور است که پیش بینی می شود تا سال 2024 این میزان به 25 درصد برسد. فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا در کلانشهر تهران با خاطر نشان کردن اینکه در این فرآیند رو به شتاب، ایران نیز باید جایگاه ممتازی داشته باشد، اضافه کرد: ایجاد زیرساخت شاید مهم ترین مساله استراتژیک در این میان است.
او با تاکید بر این که مشاوره جراحی از راه دور نیز جاه طلبانه ترین بخش پزشکی از راه دور است، افزود: نباید فرصت سوزی کنیم، چراکه اقداماتی نظیر پزشکی و مشاوره پزشکی از راه دور در کشور شدنی است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 232
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران