زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 490412 تاریخ : 1398/06/13-10:51:31
,17,22,
شناسایی فعالیتهای پنهان در اولویت است

مدیرکل امورمالیاتی استان گیلان:

شناسایی فعالیتهای پنهان در اولویت است

مدیرکل امورمالیاتی استان گیلان گفت: شناسایی فعالیتهای پنهان ازاولویت های این سازمان است و با فرار مالیاتی برخورد جدی خواهد شد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از سازمان امور مالیاتی، انوری، مدیرکل امورمالیاتی استان گیلان گفت: همانطور که مستحضرید در شرایطی که اقتصاد ایران در پی رفع تنگناهای حاصل از تحریم های ظالمانه و اقتصاد وابسته به نفت است و اصلی ترین گزینه دشمنان برای رویارویی و تضعیف ایران نیز جنگ اقتصادی می باشد، مبحث مالیات اهمیتی دوچندان یافته است.
مدیرکل امورمالیاتی استان گیلان گفت: اثرات مفید پرداخت مالیات به خود مردم باز می گردد و به دلیل تاثیر مالیات در توسعه اجتماعی و اقتصادی، انتظار می رود همگان برای اعتلای فرهنگ مالیاتی تلاش کنند.
وی ضمن بیان اینکه مالیات یکی از مهمترین منابع درآمدی دولت ها در سراسر جهان به شمار می آید گفت: سیاست اقتصاد مقاومتی با محور قرار دادن « اصلاح نظام درآمدی دولت با افزایش سهم درآمدهای مالیاتی» مسیر مقاوم سازی اقتصاد ایران از طریق کاهش وابستگی به درآمدهای نفتی را دنبال می کند.
انوری افزود: تکیه بر منابع درآمدزای پایدار داخلی، هم توان ایستادگی و مقاومت کشور را در عرصه های بین المللی بالا می برد و هم زمینه شکوفایی اقتصاد داخلی و حل مشکلات معیشتی مردم را میسر می سازد، لذا براساس سیاستهای اقتصاد مقاومتی و سایر اسناد بالادستی کشور، باید از تکیه بر فروش نفت کاسته و درآمدهای مالیاتی را افزایش داد تا زمینه تأمین کامل هزینه های جاری کشور از محل مالیات ها و نیل به استقلال اقتصادی کشور میسر گردد.
وی ضمن اشاره به اینکه عزم دولت برای تامین مالی از طریق مالیات، به تنهایی نمی تواند اقتصاد کشور را شکوفا سازد گفت: شرط تحقق این امر آن است که شهروندان جامعه، این عزم و اجماع ملی را پذیرفته و همدل و همزبان با کارگزاران و خادمان ملت، دولتمردان را در تامین هزینه ها از محل مالیات ها یاری کنند که بدیهی است لازمه تحقق این هدف، رشد آگاهی عمومی از مزایای پرداخت مالیات، اعتماد آفرینی در جامعه در خصوص مالیات و تبیین موارد مصرف مالیات در جامعه است.
مدیرکل امورمالیاتی استان گیلان با بیان اینکه شهروندان ایران امروز بیش از گذشته به آثار متعدد و مزایای پرشمار پرداخت مالیات در آبادانی و عمران شهرها و روستاها و توسعه زیرساخت های شهری و همچنین پیشبرد اهداف دولت در حوزه های امنیت، بهداشت، آموزش و تامین مالی امور جاری کشور اشراف دارند گفت: ما معتقدیم افزایش درآمدهای مالیاتی را باید از محل مودیان شناسائی نشده تأمین کنیم نه اینکه مالیات ها را افزایش دهیم و برای جلوگیری از فرار مالیاتی در درجه نخست تعامل با مودیان را مدنظر داریم و سپس با استفاده از ظرفیت های قانونی و همکاری با سایر دستگاه ها، نسبت به شناسایی و برخورد با سوء استفاده گران اقدام خواهیم کرد تا یک بازار رقابتی سالم برای فعالان اقتصادی فراهم شود.
وی با تاکید بر تلاش سازمان امور مالیاتی برای درک واقعیت های اقتصادی جامعه و شناخت شاخص ها و همچنین رعایت حقوق مودیان افزود: دستگاه مالیاتی باید تعامل با مودیان را درنظرداشته باشد برخورد جدی با فرارمالیاتی برای ایجاد بازار رقابتی سالم لازم است.
انوری افزود: خوشبختانه در سالهای اخیر فرهنگ مالیاتی درکشور رشد مناسبی داشته و مردم برای امورات مالیاتی خود همکاری خوبی با دولت دارند.
مدیر کل امور مالیاتی گیلان همچنین درخصوص طرح جامع مالیاتی گفت: این طرح یکی از طرحهای نوین سازمان امور مالیاتی می باشد که بر اساس آن کلیه فعالیت های مودیان مالیاتی در سامانه مذکور ثبت و مالیات بر اساس آن وصول می شود و دیگر نیاز به تشخیص علی الراس نمی باشد.
جواد انوری در پایان تاکید کرد: ما باید بدانیم که این یک مسئولیت تاریخی و تعهد در قبال فرزندانمان و نسل های آینده است که درآمدهای کشور را از نفت و گاز به سمت مالیات هدایت نماییم.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 136
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران