تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 312332 تاریخ : 1396/10/06-15:15:42
,17,
شناسایی فراریان مالیاتی از اولویت های اداره کل است

مدیرکل امور مالیاتی هرمزگان:

شناسایی فراریان مالیاتی از اولویت های اداره کل است

مدیر کل امور مالیاتی هرمزگان گفت: شناسایی فراریان مالیاتی یکی از اولویت های اداره کل است که در دستور کار قرار دارد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل ازروابط عمومی سازمان امورمالیاتی کشور، شاکر رضا مریدی، مدیر کل امور مالیاتی هرمزگان اظهار داشت: فعالیت‌های دلالی و واسطه‌گری بیشترین سهم فرارهای مالیاتی را به خود اختصاص داده است،این قشر ردپایی از خود به جای نمی‌گذارند و به همین دلیل به‌راحتی قابل شناسایی نیستند .

وی افزود: مودیانی که فعالیت‌های اقتصادی زیرزمینی و فرارهای مالیاتی دارند را از طریق کنترل تراکنش‌های بانکی‌ شناسایی می‌کنیم و در همین راستا گام‌های بزرگی با همکاری سایر مراجع نظارتی درون و برون‌سازمانی برداشته ایم.
مریدی از اجرای 80 درصدی طرح جامع مالیاتی در ادارات هرمزگان خبر داد و گفت: هرمزگان جزء چهار اداره پیشرو در اجرای این طرح است به غیر از ادارات سیریک و جناح که ساختمان‌های استیجاری دارند، در سایر ادارات این طرح در حال اجراست.
مدیر کل امور مالیاتی هرمزگان خاطر نشان کرد:از مزایای طرح جامع مالیاتی تسریع در انجام امور مودیان،کاهش هزینه‌های وصول، شفافیت و وصول مالیات‌های واقعی و جلوگیری از فرار مالیاتی است و به همین دلیل تمام ادارات دولتی و شبه‌دولتی، شهرداری‌ها، گمرکات، بانک هاو... موظفند به سامانه سازمان امور مالیاتی متصل شوند .
مدیرکل امور مالیاتی هرمزگان در خصوص اخذ مالیات از سپرده‌گذاران در بانک‌هاگفت: سپرده‌گذاری فقط در بانک‌ها و موسسات اعتباری دارای مجوز از بانک مرکزی معاف از مالیات هستند که لیست این مراکز را سازمان امور مالیاتی اعلام کرده است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 141
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران