سازمان خصوصی سازی خانه پارسیان ، عبور از رمز عبور خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت یک سرویس خوب؛ سرآغاز پیروزی همراه بانک تمام عیار از خاک سرزمینم مهر تو قد کشیده نقش فناوری اطلاعات در تحقق افق 1404 ایران بیمه تجارت نو موسسه اعتباری کوثر
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
شماره: 451422 تاریخ : 1397/12/22-13:02:55
,23,14,
شناخت و آگاهی دربستر زندگی و گردشگری تعالی بخش راهیان نور

یادداشت

شناخت و آگاهی دربستر زندگی و گردشگری تعالی بخش راهیان نور

سرزمین نورانی ومقدس مناطق جنگی جنوب ، غرب و شمالغرب کشور و همچنین منطقه خلیج همیشه فارس که یادآور رشادت ها ودلاوری ها وایثارگری های مردان آسمانی واز جنس نور در دوران دفاع مقدس است که همه ساله پذیرای خیل عظیمی از هموطنان و علاقمند از اقصا نقاط ایران و جهان برای بازدید ازاین مناطق تحت عنوان راهیان نور به این مکان ها سفر می کنند.

بانک و صنعت ، افق های آینده گردشگری نشان از ضرورت و نیاز فرهنگی جامعه وخانواده ها در جهت کسب دانش وآگاهی و کشف ناشناخته های پیرامون جهان هستی دارد. گردشگران امروزی با هدف آشنایی از تاریخ و تمدن ، فرهنگ و روابط بینا فرهنگی و روابط انسانی در مسیردست یافتن به ناشناخته ها و پی بردن به ذات هستی از طریق سیر در افاق و انفس که در کلام نورانی وحی و سایر کتب اسمانی بدان اشاره شده می باشند.

این همان شناخت و آگاهی دربستر زندگی برای رسیدن به آرامش ، کمال و اعتلای انسانی است که در گونه های مختلف گردشگری می توان آنرا جستجو نمود و امروزه می توان از آن تحت عنوان گردشگری تعالی بخش یاد کرد که در مناطق مختلف جهان و با حضور در میان جوامع بومی و محلی و مقاصد متنوع گردشگری و کسب تجربه جدید و نو در پی  ادراک  مفهوم معنوی در بستر گردشگری تعالی بخش می باشد. 

سرزمین نورانی ومقدس مناطق جنگی جنوب ، غرب و شمالغرب کشور و همچنین منطقه خلیج همیشه فارس که یادآور رشادت ها ودلاوری ها وایثارگری های مردان آسمانی  واز جنس نور در دوران دفاع مقدس می باشند. همچنین یادمان ها ،موزه ها وباغ موزه ها که به نوعی یادآور خاطرات ویک حس نوستالوژیک ،احساسی،عاطفی وتعلق خاطر به آن دوران ومکان های پاک و مقدس را تداعی می نماید ، بعنوان  مقاصدی، که می توان انها را در گردشگری تعالی بخش با رویکردی نو و خلاقانه دسته بندی نمود. هر ساله پذیرای خیل عظیمی از هموطنان و علاقمند از اقصا نقاط ایران و جهان برای بازدید ازاین مناطق تحت عنوان راهیان نور به این مکان ها سفر می کنند.

کشور ایران با توجه به توانمندی های بی نظیر در گونه های مختلف گردشگری از جمله گردشگری تعالی بخش در مناطق عملیاتی، یادمان ها و آثار و ارزش های هشت سال دفاع مقدس می تواند به عنوان قطب گردشگری تعالی بخش با رویکردی نوین و خلاقانه و با محوریت بازدید از مناطق جنگی در عرصه های داخلی وبین المللی معرفی گردد. این مهم  با عزم ملی و سیاستگذاری دربخش های مرتبط با گردشگری ، برنامه ریزی مطلوب ومتناسب با توانمندی ها و الزامات حضور موفق در این عرصه بویژه در عرصه بین الملل می تواند کشور جمهوری اسلامی ایران را به عنوان قطب گردشگری تعالی بخش معرفی نماید. 

 

منوچهر جهانیان
رییس دانشکده علوم گردشگری
دانشگاه علم و فرهنگارسال به دوستان با استفاده از:
Memory usage: 196
رمزت رو فریاد بزن موسسه اعتباری ملل بیمه جامع مجتمع های مسکونی بیمه پارسیان اقشار جدید برخوردار از حمایت های تأمین اجتماعی بانک صنعت و معدن پست بانک ایران بانک خاورمیانه