از جیب آینده صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 516814 تاریخ : 1399/05/07-11:13:26
,1,
شناخت بانک صادرات ایران از توان و ظرفیت داخلی، سدی در مقابل تحریم هاست

حمید تاجیک، رئیس هیئت مدیره بانک:

شناخت بانک صادرات ایران از توان و ظرفیت داخلی، سدی در مقابل تحریم هاست

رئیس هیئت مدیره بانک صادرات ایران گفت: رشد شاخص های عملکردی و اقبال فعالان بازار سرمایه به وبصادر، موید شناخت بانک صادرات ایران از توان و ظرفیت داخلی و حرکت در مسیر توسعه کشور برای مقابله با آثار تحریم های ناجوانمردانه علیه ایران است.

به گزارش بانک و صنعتبه نقل ازروابط عمومی بانک صادرات ایران، حمید تاجیک در مجمع عمومی عادی سالیانه بانک صادرات ایران، افزود: با وجود تحریم های ناجوانمردانه و خصمانه آمریکا و همدستانش که درآمد نفت ایران را بسیار متاثر کرده، توسعه فرهنگ سرمایه گذاری و گسترش دسترسی به بازار بورس موجب افزایش توان و ظرفیت داخلی کشور شده و این وضعیت نویدبخش روزهای بهتری برای اقتصاد کشور است. افزایش 480 درصدی نرخ سهم بانک صادرات ایران و رشد 5.8 برابری آن از ابتدای سال جاری تاکنون تایید کننده این ادعا است.

وی که ریاست این مجمع را بر عهده داشت، با اشاره به کاهش 1.7 درصدی قیمت تمام شده پول در بانک صادرات ایران و کاهش آن از 17.34 درصد سال 97 به 15.61 درصد در پایان سال مالی 98 و همچنین رشد نرخ موثر تسهیلات این بانک از 15.82 درصد سال 97 به 16.73درصد در پایان سال 98، اظهار کرد: رشد بیش از 36 درصدی منابع بانک که 4 درصد بالاتر از نرخ رشد نقدینگی در کشور است، نشان می دهد که توجه به زیرساخت های اقتصادی و شناسایی ظرفیت های ملی توامان با تولید محصولات نوین بانکی، تمرکز بر خدمات کارمزدی و درآمدهای غیرمشاع معادل 44 درصد، پرهیز از گرفتارشدن در گرداب سود سپرده های نامتعارف و افزایش سهم منابع ارزان قیمت، می تواند حتی در شرایط تحریم و تنگناهای مالی و به ویژه شرایط ناشی از شیوع بیماری کرونا، برای بنگاه های مالی کشور از جمله بانک صادرات ایران ارزش افزوده ایجاد کند.
رئیس هیئت مدیره بانک صادرات ایران افزود: رشد 31 درصدی مصارف بانک صادرات ایران در سال 98 و عبور آن از 155 هزار میلیارد تومان نیز نشان از عزم و اراده جدی مدیران این بانک برای حمایت بیش از پیش از صنایع و واحدهای تولیدی در قالب برخی طرح های کارآمد و نوین دارد. این در حالی است که بانک صادرات ایران از ابتدای سال 97 تاکنون برداشتی از منابع نزد بانک مرکزی نداشته و حتی به سایر بانک ها و موسسات نیز به صورت شبانه تسهیلات داده است.
تاجیک اظهار کرد: بانک صادرات ایران در پرتو برنامه ریزی های مؤثر، توجه ویژه به مدیریت ریسک، اهتمام به رعایت دقیق بسته های اعتباری، انسجام مدیریتی، تعهد و مساعی همه کارکنان صف و ستاد، هیئت مدیره و مدیریت عالی بانک به افق های روشن تر آینده می نگرد که امروز نتیجه تلاش ها و انسجام سازمانی آنها در صورت ها و گزارش های دوره مالی سال 98 متبلور است.
وی همچنین با اشاره به برنامه ریزی دقیق صورت گرفته برای تداوم سودآوری بانک، از تمرکز و تلاش برای برنامه ریزی مؤثر برای بهبود کفایت سرمایه بانک صادرات ایران خبر داد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 168
طرح آرامش اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران