در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 510733 تاریخ : 1399/01/24-16:06:00
,15,
شما در حق مردم اجحاف می‌کنید

پاسخ معاون رگولاتوری به اظهارات معاون فنی صدا و سیما:

شما در حق مردم اجحاف می‌کنید

باند فرکانسی 800-700 بحث داغ این روزهای دو سازمان تنظیم مقررات و صدا و سیماست. معاون رگولاتوری از معاون فنی صدا و سیما خواست با شرکت در یک مناظره تلویزیونی به مردم نشان دهند که مقاومت در برابر آزادسازی فرکانس‌های صدا و سیما چه اجحافی در حق مردم است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، نسترن محسنی معاون رگولاتوری سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در پاسخ به اظهارنظرهای معاون فنی صدا و سیما در خصوص آزادسازی باندهای فرکانسی 800-700 و اختصاص آن به پیشرفت و توسعه حوزه فناوری گفت: «علی‌دادی معاون سازمان صدا و سیما امروز درباره باندهای فرکانسی اظهارنظری کرده‌ بودند که پیشنهاد دارم ابتدا به چند سوال پاسخ دهند:
1. بفرمایید سندی که در سال 2006 توسط رییس فعلی سازمان صدا و سیما در مجمع جهانی مخابرات و به نمایندگی از جمهوری اسلامی امضا شده، چه بوده است؟
2. بفرمایند در سال‌های اخیر چند صد میلیون دلار از صندوق ذخیره ارزی و یا صندوق توسعه‌ ملی برای توسعه فرستنده‌های دیجیتال و خالی کردن باند فرکانسی مزبور از مجلس دریافت کرده‌اند؟ اسناد مشروح مذاکرات نمایندگان صدا و سیما در مجلس موجود است، حاضر هستید منتشر کنید؟
3. نظر ما درباره‌ انتشار مشروح مذاکرات و مکاتبات دبیرخانه‌ شورای عالی امنیت ملی مثبت است، همچنین تمام اسناد مکاتبات و پیگیری های صورت گرفته از سال 86 تا الان را هم قابل انتشار می‌دانیم. موافقید؟
4. آیا موافقید توضیح دهید که به استناد همان جلسه شورای عالی امنیت ملی که مدعی بودید از این باندها استفاده می‌کنید و ما پیشنهاد اندازه گیری مشترک را دادیم و مقرر شد این کار انجام شود، چرا در اندازه گیری مشترک شرکت نکردید؟
5. برخی شبکه‌های تلویزیونی در سایر کشورها هم اکنون خدمات k را به شهروندان‌شان ارائه می‌کنند، لیست کشورهایی که برای این مهم از باند 700 و 800 استفاده می‌کنند را منتشر می‌کنید؟ البته ما بزودی لیست کشورهایی که از این باند برای شبکه‌ موبایل استفاده می‌کنند را منتشر خواهیم کرد.
6. اگر به این باند فرکانسی به گفته‌ خودتان نیاز دارید، چرا در مزایده کذایی شرکت های IPTV، این فرکانس ها را به حراج گذاشتید؟
جناب آقای علیدادی خیلی خوشحالیم که امروز شما به ضرورت توسعه پهن باند در کشور اذعان دارید، موضوعی که 6 سال سازمان متبوع جنابعالی آن را رقیبی جدی برای خود می‌دانست و در توسعه آن همراهی نمی‌کرد.
ما در 6 سال اخیر 300 هزار پهن باند موبایل را به بیش از 70 میلیون و پهن باند ثابت را از چهار میلیون به بیش از 11 میلیون رسانده ایم. حتما باید به توسعه پهن باند ثابت توجه بیشتری شود و اگر اشتباهاتی که در روند خصوصی سازی مخابرات رخ داد، نبود حتما رشد توسعه پهن باند ثابت چشمگیرتر از آنچه که تاکنون رخ داده است، بود.
جهرمی، از ابتدای سال دو بار از طریق دوربین صدا و سیما دلایل کندی اینترنت را تشریح کرد، البته که سازمان متبوع شما مثل بسیاری از زمانها آن را پخش نکرد. حاضرم در صورت حضور شخص حضرتعالی، در یک برنامه تلویزیونی، با مستندات در محضر ملت ایران مناظره کنیم تا مردم بیشتر بدانند در حق آنها چه اجحافی می کنید.»ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 213
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران