جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 518731 تاریخ : 1399/06/11-16:37:04
,8,
شرکت های سهامی عام پروژه  ای، راهی برای تامین مالی

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار مطرح کرد؛

شرکت های سهامی عام پروژه ای، راهی برای تامین مالی

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار درباره شرکت های سهامی عام پروژه محور گفت: تاسیس این شرکت ها در چارچوب تامین مالی پروژه های سرمایه گذاری به تصویب رسیده است و سهامدار عمده می تواند 50 الی 60 درصد از سرمایه خود را به بازار وارد کند.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از بازار سرمایه ایران؛ حسن قالیباف اصل افزود: مقرر شده تا تامین سرمایه ها و سهامداران عمده پروژه های خود را در قالب یک شرکت سهامی عام در سازمان به ثبت برسانند.

به گفته وی، پس از ثبت شرکت ها به عنوان سهامی عام، سهامدار عمده می تواند 50 الی 60 درصد از سرمایه خود را به بازار وارد کند و بلافاصله پس از پذیرش در فرابورس و بازگشایی نماد، معامله صورت می گیرد.

قالیباف اصل اضافه کرد: تاسیس شرکت های سهامی عام پروژه محور گام مهمی در تامین مالی پروژه های اقتصادی محسوب می شود.

وی خاطرنشان ساخت: نخستین درخواست را برای تاسیس این شرکت ها نیز به سازمان ارسال شده است.

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار از تشکیل کارگروه اندیشه ورزی که مدتی است مورد تاکید سازمان بورس قرار گرفته به عنوان دستاورد جدید این سازمان یاد کرد تا بتوان از خردجمعی، استفاده ای بهینه داشت.

وی در این ارتباط توضیح داد: کارگروه های اندیشه ورزی فضاهایی است که توسط فعالین بازار اداره می شوند. در واقع یک هسته اندیشه ورزی مرکزی شکل می گیرد و تحت آن هسته مرکزی، پنج هسته اندیشه ورزی دیده می شود که شامل هسته فناوری و آی تی، مدیریت بازار و ارزیابی ریسک، رسانه ها فضای مجازی و حقوقی، توسعه بازار بدهی و تامین مالی می شوند.

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: اعضای کارگروه ها، در جلسات حضور دارند و در فضای مجازی به تبادل اندیشه می پردازند و تمامی فعالان بازار می توانند عضو این فضا شوند. به این ترتیب، پس از جمع بندی مباحث مطرح شده این موضوعات به کارگروه های اندیشه ورزی ارسال و با توجه به موضوع، جمع بندی انجام شده و در هسته مرکزی مطرح می شوند. نظرات نهایی هم در نهایت در دستور کار هیات مدیره، شورای عالی بورس و بعضا هیات وزیران مطرح شده و تصمیمات جدیدی برای بازار سرمایه اخذ می شود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 231
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران