جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 522591 تاریخ : 1399/08/25-14:42:30
,17,11,
شرکت های دانش بنیان داخلی هواپیماهای دو نفره و چهار نفره می سازند

محمد اسلامی:

شرکت های دانش بنیان داخلی هواپیماهای دو نفره و چهار نفره می سازند

وزیر راه وشهرسازی گفت: به تعداد هواپیماهای مسافری، در کشور هواپیمای شخصی داریم و شرکت های دانش بنیان داخلی این هواپیماها را می سازند.

به گزارش خبرنگار بانک و صنعت، محمد اسلامی وزیر راه وشهرسازیامروز (25آبان 1399)در حاشیه مراسم گرامیداشت ایمنی راه ها با بیان اینکه امسال نقشه راه ایمنی راه های کشور تصویب شد و در این نقشه تمامی سازمان های مسئول در حمل و نقل و ایمنی حضور دارند، گفت: پشتیبانی از این نقشه ایمنی راه تکلیف تمامی دستگاه های مسئول است و برنامه های اجرایی را در این زمینه شاهد هستیم.


وی توضیح داد: ما همواره شاهد ارتقای روزمره ایمنی و حمل و نقل هستیم و این موضوع در بخش درون شهری و برون شهری هم اجرا می شود.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در بسیاری از نقاط دنیا جنرال اویشین (هوانوردی عمومی) خصوصی است، گفت: در حال حاضر در کشور ما در فرودگاه لار سرمایه گذار آمده و سرمایه گذاری کرده است و پروازهای برد کوتاه و ایرتاکسی راه اندازی شده است.

وی افزود: ما شرکت های دانش بنیان داخلی زیادی داریم که هواپیماهای دو نفره و چهار نفره می سازند و کسانی هم هستند که این هواپیماها را در اختیار دارند، شرکت های دانش بنیان بر اساس ضوابطی این هواپیماها را طراحی و تولید کردند. ما هم برای گسترش آن منعی نداریم و تا جایی که سازمان هواپیمایی کشوری اجازه می دهد و تزاحمی با پروازهای دیگر نداشته باشیم مشکلی درباره ایرتاکسی و هوانوردی عمومی نداریم.

وزیر راه و شهرسازی افزود: این هواپیماها دو تا 6 نفره (غیر از خلبان و کمک خلبان) و یا کمی بیشتر است که می توانند مسافر سوار کنند و فعالیت داشته باشند.

وی افزود: تعداد این هواپیماها اگر از تعداد هواپیماهای مسافری فعال در کشور بیشتر نباشد، کمتر نیست و در حال حاضر هم در حال استفاده است.

اسلامی بیان کرد: لازم بود این ها در کانون هایی مستقر شوند و فرصت کار پیش آید، مالکان آنها هم عمدتاً خصوصی هستند و متقاضیان می توانند در همان شهرستان در مسیر لار شیراز از این ناوگان استفاده کنند.

وی افزود: همچنین در فرودگاه خرم آباد و در فرودگاه رامسر هم این ظرفیت وجود دارد.

اسلامی تأکید کرد: جنرال اویشین در دنیا اغلب شخصی است و حتی هواپیماهایی هم استفاده می شود که امکان نشست و برخاست روی چمن را هم دارند.

اسلامی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه گفته شده است ممکن است در ایرتاکسی از نیروهای امنیت پرواز استفاده نشود، گفت: نه این طور نیست و طبق ضوابط همه موارد اجرا می شود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 191
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران