زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 489967 تاریخ : 1398/06/04-09:35:22
,9,10028,
شرکت های دارویی دریافت کننده ارز رصد می شوند

معاون وزیر بهداشت:

شرکت های دارویی دریافت کننده ارز رصد می شوند

معاون امور دارویی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از تشکیل گروه راستی آزمایی اطلاعات ارز دارویی خبر داد و گفت: تمام شرکت های دارویی دریافت کننده ارز دارویی رصد می شوند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، محمدرضا شانه ساز افزود: هنوز سامانه هایی که بین بانک مرکزی، گمرک، جهاد کشاورزی، وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت بهداشت وجود دارد، با همدیگر همخوانی ندارند و به هم لینک نشده اند.

وی ادامه داد: گاهی اختلافاتی در این سامانه ها به وجود می آید که باعث می شود در برخی مواقع ناخواسته و متاسفانه در بسیاری مواقع خواسته از این خلاءها استفاده شود و افرادی سوء استفاده کنند.

رئیس سازمان غذا و دارو گفت: هم اکنون در حال دریافت اطلاعات از شرکت ها هستیم و علاوه برآن گروهی را تشکیل داده ایم که اطلاعات را راستی آزمایی می کنند.

شانه ساز افزود: کسانی که معمولا مقدار بیشتری ارز دریافت می کنند از آنها شروع کردیم.

وی تاکید کرد: برنامه ما این است که این راستی آزمایی ها را به همه تسری دهیم و این نظارت را فعلا تا کامل شدن ارتباط و لینک این نرم افزارها ادامه دارد تا سامانه های سازمان ها بتوانند کامل همدیگر را بخوانند و همپوشانی کامل بین آنها ایجاد شود.

شانه ساز تاکید کرد: فعلا به صورت دستی ارقام درشت را کنترل می کنیم. برخی از موارد واقعا مقادیر آن کم است.

معاون وزیر بهداشت در مورد دریافت کنندگان ارز دارویی گفت: تک به تک این شرکتها و افراد را شناسایی می کنیم که فقط محدود به اطلاعات سال 97 نمی شود بلکه برای کامل کردن بررسی های خود، از سال 94 تا آخر سال 97، تمام ارزهای گرفته شده را رصد می کنیم.

شانه ساز گفت: یک گروه متخصص این کار را تعبیه کردیم که در حال گرفتن اطلاعات هستند.

وی یادآور شد: هنگامی که ارز ثبت سفارش می شود تا زمانی که برود تخصیص داده شود، تامین شود، کالا حمل شود  و به جنسی در کارخانه تبدیل شود، 6 تا 8 ماه طول می کشد برای همین این امکان میسر نیست امروز که ارز دادیم یک ماه دیگر پاسخ بگیریم.

رئیس سازمان غذا و دارو افزود: مسیری طولانی در پیش رو داریم و شناسایی دریافت کنندگان ارز، نرم افزار خاصی طلب می کند که کار این نرم افزارها در حال انجام شدن است اما در این فاصله دست روی دست نگذاشتیم و به صورت دستی نیز موارد را کنترل می کنیم.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 156
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران