جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 445784 تاریخ : 1397/10/23-15:05:29
,5,
شرکت بهینه‎سازی مصرف سوخت دانش فنی سامانه GHP را بومی‎سازی می‌کند

شرکت بهینه‎سازی مصرف سوخت دانش فنی سامانه GHP را بومی‎سازی می‌کند

کارشناس پژوهش و فناوری شرکت بهینه‎سازی مصرف سوخت کشور از بومی‎سازی دانش فنی سامانه GHP (فناوری پمپ حرارتی گازسوز) از سوی این شرکت خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از شرکت بهینه‎سازی مصرف سوخت، عقیل براتی در این باره توضیح داد: سامانه‎های (GHP-VRF) به عنوان یکی از محصولات جدید با صرفه بالای انرژی شناخته می‌شوند و در قیاس با دیگر محصولات تهویه مطبوع در کاهش گازهای گلخانه‎ای نقش مهمی دارند.

وی ادامه داد: امروزه با افزایش روزافزون نیازهای تهویه مطبوع و به‌طبع آن افزایش نیاز به توان الکتریکی بیشتر، برای کاهش سهم حامل انرژی برق در تابستان و انتقال آن به حامل انرژی گاز (Peak shaving) این سامانه‎ها سهم قابل ملاحظه‎ای از سبد محصولات تولیدی بسیاری از کشورهای توسعه‌یافته را به خود اختصاص داده‎اند.

براتی تصریح کرد: کشور ما با در اختیار داشتن منابع فراوان گاز طبیعی می‎تواند با به‌کارگیری این محصولات بخشی از نیازهای سرمایشی مصرف‎کنندگان را تامین کند و از مصرف برق (خصوصا در تابستان) بکاهد. در زمستان نیز با تولید گرمایش می‎توان شاهد کاهش مصرف گاز در کشور بود.

وی گفت: تاکید بر به‌کارگیری فناوری VRF از آن رو اهمیت دارد که افزون بر این‎که ترکیب محصول Heat Pump با فناوری VRF بازده بسیار بالایی در شرایط کارکرد نیمه باری و کم باری دارد، استفاده از گاز طبیعی به جای برق، نبود نیاز به مصرف آب در سیکل تولید سرما و گرما و همچنین نبود افت عمده بازدهی با تغییر شرایط اقلیمی (مثلا در مناطق مرطوب) از جمله مشخصه‎های برجسته‎ای است که این محصول را بسیار ویژه می‎کند.

براتی ادامه داد: وجود منابع عمده گاز طبیعی و دسترسی آسان به آن در همه مناطق کشور، نیاز به کاهش مصرف برق در تابستان، نیاز به کاهش مصرف آب در دستگاهای تهویه مطبوع و وجود دانش فنی در زمینه موتور گازسوز، ضرورت دستیابی به دانش طراحی، توسعه و تولید این محصول را به‌عنوان یک محصول راهبردی در زمینه مدیریت و صرفه انرژی برجسته می‎کند.

کارشناس پژوهش و فناوری شرکت بهینه‎سازی مصرف سوخت کشور افزود: با توجه به نتایج ناشی از کاهش و بهینه‎سازی مصرف سوخت در فصول مختلف سال، استقرار این محصول در سبد محصولات تهویه مطبوع کشور باید تاکنون محقق می‎شد.

براتی تصریح کرد: با توجه به اینکه بخش عمده‎ای از زیرساخت فناوری موتور گازسوز مورد نیاز برای این سامانه‎ها، در قالب پروژه پژوهشی بومی‎سازی فناوری MCHP از سوی شرکت بهینه‎سازی مصرف سوخت آماده شده است، این شرکت با توجه به مصوبه دریافت شده از شورای پژوهش شرکت ملی نفت در نظر دارد دانش فنی طراحی، توسعه و ساخت یونیت‎های خارجی سامانه GHP را که به یونیت‎های داخلی متصل بوده و سرمایش و گرمایش را تامین می‎کند بومی‎سازی کند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 211
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران