زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 490259 تاریخ : 1398/06/10-13:47:59
,17,
شرکتهای بزرگ درهای خود را بر روی استارت آپ ها باز کنند/ 18 درصد صنعت کشور متعلق به صنایع غذایی است

زرندی در گردهمایی شرکت‌‌های دانش ‌بنیان صنعت غذایی:

شرکتهای بزرگ درهای خود را بر روی استارت آپ ها باز کنند/ 18 درصد صنعت کشور متعلق به صنایع غذایی است

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: شرکت های بزرگ باید زمینه ورود استارتاپ ها و شرکتهای دانش بنیان را فراهم آورند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، سعید زرندی در گردهمایی فناورانه صنایع، شرکت‌‌های دانش ‌بنیان و استارت‌‌آپ‌‌های صنعت غذایی افزود: مشکلات برخی تولید کنندگان خصوصا در بخش بازار، با ایده های نو و خلاقانه قابل حل است و باید به بانگاه باز فرصت را به شرکت‌‌های دانش ‌بنیان داد.

معاون طرح و برنامه افزود: استفاده از شرکت‌های دانش بنیان در زنجیره ارزش محصولات غذایی می‌تواند یک تحول جدی باشد.

وی گفت: از سال 2011 موضوع انقلاب چهارم صنعتی وارد ادبیات اقتصادی دنیا شد و از سال 2016 بطور جدی کشورهای مختلف به این موضوع ورود کردند.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت،معدن و تجارت تاکید کرد: اگر به انقلاب چهارم صنعتی که موضوعاتی همچون، اینترنت اشیا، هوش مصنوعی و... وارد نشویم قطعا در آینده در رقابت های خارجی ناموفق خواهیم بود.

زرندی گفت: ظرفیت استفاده از موج انقلاب چهارم در سه بعد حاکمیت، جامعه و کسب و کار ها قابل بررسی است.

وی تصریح کرد: در بخش حاکمیت باید سیاست گذاری ها و قوانین با توجه به این موج جدید انجام شود.

معاون طرح و برنامه تاکید کرد: در بخش کسب و کار هم باید فعالان تولید خود را با این تحولات هم راستا نمایند تا از گردونه رقابت خارج نشوند.

زرندی گفت: در برنامه ها وسیاست های وزارت صنعت، معدن و تجارت به این مقوله توجه شده و آن را دنبال می کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به اهمیت صنایع غذایی اشاره کرد و افزود: صنایع غذایی به دلیل ظرفیت ها و زمینه های داخلی، بازار مناسب کشور و قابلیتهای خوب صادراتی به کشورهای منطقه، صنایع غذایی را جزو مزیت‌های کشور کرده است.

معاون طرح و برنامه گفت: حدود 18 درصد صنعت کشور را صنایع غذایی تشکیل می دهند و ما در این صنعت باید بسوی برند سازی حرکت کنیم.

وی دیگر ویژگی صنایع غذایی را صادرات غذای حلال ذکر کرد و گفت: در زمینه غذای حلال در منطقه و حتی آسیا می توانیم جایگاه خوبی پیدا کنیم.

زرندی گفت: با نگاهی به 5 قلم اصلی واردات می بینیم محصولات غذایی حجم بالای را به خود اختصاص داده است، لذا باید در این زمینه فعالانه تر عمل کرد.

معاون طرح و برنامه تاکید کرد: شرکت های بزرگ صنایع غذایی نیاز های خود را در بخش تولید و تجارت اعلام کنند تا با همکاری شرکتهای دانش بنیان آن را حل کنند.

بنا براین گزارش، گردهمایی فناورانه صنایع، شرکت‌‌های دانش ‌بنیان و استارت‌‌آپ‌‌های صنعت غذایی به همت صندوق نوآوری و شکوفایی به مدت 3 روز برپاست.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 208
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران