همراه بانک تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 518631 تاریخ : 1399/06/10-14:00:29
,17,
شرایط مرزهای عراق بعد از عاشورا/ اوضاع در سایر مرزها

شرایط مرزهای عراق بعد از عاشورا/ اوضاع در سایر مرزها

طبق اعلام مسوولان گمرک، فعالیت مرزهایی از عراق که به دلیل ایام تاسوعا و عاشورا متوقف شده بود، مجددا از سر گرفته شده است.

به گزارش بانک و صنعت، سید روح الله لطیفی سخنگوی گمرک ایران در رابطه با وضعیت مبادلات در مرزهای عراق با توجه به ایام تاسوعا وعاشورا گفت که گرچه در این ایام فعالیت در برخی مرزهای عراق متوقف شده بود، اما مجددا امروز(دوشنبه) از سر گرفته شده است.

جابجایی حدود 1500 کامیون کالا از مرز مهران در هفته

طبق توضیح وی، فعالیت مرز مهران بعد از تعطیلی یکشنبه از امروز در روال عادی قرار دارد و از چندی پیش از دو به چهار روز در هفته افزایش یافته و روزانه 250 کامیون کالا به عراق حمل میشود، اما با توجه به این که میزان باری که کامیون های عراقی جابجا می کنند از استاندارد ما برای هر کامیون بیشتر است می توان گفت که روزانه حدود 320 تا 330 کامیون کالا از ایران از مرز مهران وارد عراق می شود که در هفته با معیار عراق حدود هزار کامیون و معیار ما به حدود 1500 کامیون می رسد.

فعالیت هر روزه مرز خسروی

در مرز خسروی نیز فعالیت به غیر از جمعه و روزهای تعطیل رسمی همه روزه انجام می شود، سقف جابجایی 500 کامیون است که البته در این رابطه نیز با توجه به بالاتر بودن حجم بارگیری عراقی ها میزان جابجایی کالا از 500 کامیون بیشتر خواهد بود.

چذابه همچنان بسته است

اما مرز سومار در هفته دو روز فعالیت می کند که تا 500 کامیون از آن محل جابجا می شود اما مرز چذابه همچنان بسته است.

اقلیم کردستان باز است

در رابطه با اقلیم کردستان عراق نیز تمامی مرزها فعال هستند و در زمینه ترانزیت و صادرات محدودیتی ندارند.

از مرز ترکیه چه خبر؟

طبق توضیح سخنگوی گمرک ایران در مرز ترکیه نیز در روز گذشته در مرز بازرگان حدود 156 کامیون خروجی و 213 کامیون ورودی داشته ایم. در عین حال که 20 کامیون به صورت ترانزیت خروج و 163 کامیون ترانزیت وارد شده اند.

همچنین در مرز بازرگان و سرو پذیرش مسافر صورت می گیرد، البته مسافرانی که اقامت یا تابعیت طرف مقابل داشته و یا دارای روادید خاص از جمله دانشجویی، درمان و یا دیپلمات در آن کشور باشند.

فعالیت عادی مرزهای افغانستان

در مرز افغانستان نیز سه مرز اصلی ماهیرود، دوغارن و میلک فعال است که از تمامی آنها پذیر ش مسافر نیز صورت می گیرد.

در عین حال که در مرز ماهیرود زیر ساخت ها از جمله آب شرب، برق و زیر ساخت های جاده ای وضعیت متناسب تری پیدا کرده و در صورت افزایش نیرو و انتقال پرسنل به این مرز ساعت کاری گمرک ایرن در آن از 12 ساعت فراتر خواهد رفت.

وضعیت مناسب سایر مرزها و مرزهای دریایی

در سایر مرزها نیز نخجوان، ارمنستان و آذربایجان باز است، در ترکمنستان از مرز ریلی اینچه برون و سرخس تبادل کالا صورت گرفته و جاده ای نیز محدودیت ندارد.

در رابطه با مرزهای دریایی در شمال و جنوب مشکلی وجود ندارد و تبادل کالا صورت می گیرد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 190
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران