زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 510214 تاریخ : 1399/01/16-11:47:32
,11,
شرایط بازگشت 33 راننده گرفتار ایرانی از اروپا فراهم شد

شرایط بازگشت 33 راننده گرفتار ایرانی از اروپا فراهم شد

رییس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای در گفتگوی تلفنی با سفیران جمهوری اسلامی ایران در کشورهای ترکیه، یونان، رومانی و بلغارستان از تلاش‌ها به منظور فراهم‌کردن شرایط بازگشت 33 راننده و 26 کامیون ایرانی گرفتار در کشورهای اروپایی قدردانی کرد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای، ‌عبدالهاشم حسن نیا در جریان مکالمات تلفنی جداگانه با توجه به انسدادها و محدودیت‌های اعمال شده از سوی دولت ترکیه که موجب متوقف شدن و مانع عبور رانندگان و ناوگان ایرانی تردد کننده در کشورهای اروپایی شده بود، ‌ اظهار داشت: مشکلات صدها نفر از رانندگان گرفتار در این کشورها یا مرتفع شده و به کانون خانواده‌های خود ملحق شده اند و یا همچنان رایزنی‌ها برای رفع مشکلات بازگشت آنها ادامه دارد.

معاون وزیر راه و شهرسازی در تماس تلفنی با محمد فرازمند سفیر جمهوری اسلامی ایران در آنکارا، آخرین وضعیت 19 کامیون با 20 راننده ایرانی را مورد بررسی قرار داد که طبق اظهارات سفیر مشخص شد پس از رایزنی‌های طولانی، کامیون‌های ایرانی موفق به ترک مرز رومانی شده و با عبور از مرزهای بلغارستان وارد خاک ترکیه شده‌اند و اکنون این 19 کامیون ایرانی با اسکورت پلیس ترکیه به سمت مرز بازرگان در حرکت هستند.

به گفته سفیر جمهوری اسلامی ایران در آنکارا رایزنی‌ها با طرف ترک جهت پذیرش رانندگان و ناوگان ایرانی متوقف در مرز یونان (ایپسالا) با ترکیه (ایپیک) و رانندگان و ناوگان ایرانی متوقف در بندر اودسای اوکراین و مرز مولداوی با آن کشور ادامه دارد.

رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای در تماس تلفنی با احمد نادری سفیر جمهوری اسلامی ایران در آتن، آخرین وضعیت هفت کامیون با 13 راننده ایرانی که بعد از مدت‌ها توقف در بنادر ایتالیا و پس از رایزنی‌های طولانی موفق به عزیمت با کشتی به یونان و مرز ایپسالای ترکیه شدند، را مورد بررسی قرار داد که طبق اظهارات سفیر مربوطه مشخص شد همکاران سفارت به طور مستمر با رانندگان ایرانی در تماس هستند.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در آتن طی این تماس تلفنی ابراز امیدواری کرد رایزنی‌ها با مقامات ذیربط یونانی و همچنین مذاکرات نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در آنکارا با طرف ترک برای پذیرش ناوگان ایرانی هرچه زودتر به نتیجه مطلوب برسد.

حسن‌نیا در ادامه تماس‌های تلفنی با سفرای جمهوری اسلامی ایران در کشوهای اروپایی همچنین با «مرتضی ابوطالبی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در بخارست گفت و گو و از وی و همکارانش بابت تلاش‌ها و رایزنی‌های صورت گرفته با مقامات رومانیایی و همچنین رساندن آذوقه و لوازم بهداشتی به رانندگان ایرانی تقدیر کرد.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در بخارست ابراز امیدواری کرد شرایط عبور یک نفر راننده باقیمانده که اخیراً به مرز آن کشور رسیده، نیز مانند سایرین فراهم شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی در تماس تلفنی با سید محمد جواد رسولی محلاتی سفیر جمهوری اسلامی ایران در صوفیا نیز از وی و همکارانش بابت تلاش‌ها و رایزنی‌های صورت گرفته با مقامات ذیربط بلغار و سفارت ترکیه در بلغارستان و همچنین رساندن آذوقه و لوازم بهداشتی به آنها قدردانی کرد.

همچنین سفیر جمهوری اسلامی ایران در صوفیا در جریان این تماس تلفنی، ضمن تشریح اقدامات صورت گرفته در خصوص ورود ناوگان گرفتار در مرز کالافات به بلغارستان و عزیمت آنها به مرز ترکیه، ابراز امیدواری کرد یک نفر راننده باقیمانده که اخیراً به مرز کالافات رومانی رسیده است نیز مانند سایرین به سلامت از مرز آن کشور و سپس از مرزهای بلغارستان و ترکیه عبور کند.

رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای در جریان تماس‌های تلفنی با سفرای ایران در کشورهای مذکور از نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در کشورهای ترکیه، بلغارستان، یونان، رومانی، اوکراین، مولداوی، گرجستان، آلمان و ایتالیا، ‌ همچنین دست اندرکاران این اقدام از جمله «گمرک جمهوری اسلامی ایران»، «اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی»، نیروهای فعال در «تشکل های صنفی حمل‌ و نقل بین‌المللی» و برخی از ایرانی‌های مقیم این کشورها نیز قدردانی کرد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 213
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران