زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 510177 تاریخ : 1399/01/14-17:39:49
,10028,
شرایط بازفعالیت حوزه‌های مختلف از نظر اجرایی بررسی شد

وزیر کشور:

شرایط بازفعالیت حوزه‌های مختلف از نظر اجرایی بررسی شد

وزیر کشور گفت: آغاز مجدد فعالیت‌ها در حوزه‌های مختلف، به معنای رفع بیماری یا کنترل و مدیریت قطعی این بیماری نیست.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، وزیر کشور در حاشیه نشست امروز کمیته اجتماعی و امنیتی ستاد ملی مدیریت کرونا گفت: جلسه امروز کمیته با حضور تمامی اعضا و دستگاه‌های موضوع کار، تشکیل شد.

وی افزود: مأموریتی که به این کمیته داده شد، این بود که شرایط باز فعالیت حوزه‌های مختلف از نظر اجرایی بررسی شود و هر تصمیمی که ستاد ملی برای شرایط پیش رو اتخاذ کرد، آمادگی لازم برای اجرای آن مهیا باشد.

وزیر کشور در ادامه گفت: یکی از حوزه‌ها، حوزه آموزش و پرورش و آموزش عالی است که از هر دو حوزه توضیحاتی ارائه کردند و شرایط را ترسیم کردند و نظرات و پروتکل‌هایی که باید اجرا شود را مطرح کردند که ان شاءا… با رعایت پروتکل‌ها و لحاظ شرایط و نظرات وزارتخانه‌ها، در ستاد ملی تصمیم برای شروع در هر تاریخی که مقتضی خواهد بود، گرفته می‌شود و وزارتخانه‌ها هم باید آمادگی لازم را برای این کار داشته باشند.

رحمانی فضلی افزود: در خصوص فعالیت‌های اقتصادی چه در حوزه عمومی و چه در حوزه غیردولتی و دولتی نیز نظراتی مطرح شد و طرح بسیار خوبی با سه اولویت ریسک پایین، متوسط و بالا با شاخص‌های امتیازبندی شده ارائه شد. بر این اساس، مشاغل دسته بندی شده است تا آن دسته از مشاغل با ریسک پایین در بازه زمانی زودتر، مشاغل با ریسک متوسط با فاصله مشخص و مشاغل با ریسک بالا با فاصله دیرتری شروع به فعالیت کنند.

وزیر کشور ادامه داد: در این جلسه مقرر شد وزارتخانه‌های بهداشت و صمت به همراه اصناف و اتحادیه‌ها پروتکل اجرایی کاربردی را در این زمینه تهیه کنند و در جریان نهایی سازی پروتکل‌ها، حتماً نظرات تخصصی، تجربی و عینی صاحبان مشاغل و اصناف مورد توجه باشد؛ بعلاوه برای اجرا و نظارت هم سازوکارهایی پیش بینی شده است تا چگونگی اجرا و نظارت روشن شود.

وزیر کشور در خصوص فعالیت‌های عمومی نیز گفت: در خصوص فعالیت‌ها و مراکز عمومی مانند حرم‌ها، نمازهای جمعه و جماعت، ورزشگاه‌ها و دیگر مراکز دارای تراکم جمعیتی، مقرر شد پروتکل‌هایی که پیش از این تهیه شده بود، مورد بررسی مجدد قرار گیرد.

وی افزود: همچنین با شورای سیاستگذاری نماز جمعه و متولیان حرم های مطهر صحبت می‌شود تا بعد از اینکه ستاد ملی مقابله با کرونا تصمیم گیری نهایی را اتخاذ کرد، بتوانیم با لحاظ شرایط لازم، فعالیت‌ها را با اطمینان بیشتر داشته باشیم.

وزیر کشور در ادامه ضمن تقدیر از اجرای تصمیمات این مرحله از سوی مردم گفت: به عنوان مسئول کمیته و متولی این کار، صادقانه می گویم که تصور ما از اجرای این طرح، همراه با این میزان از موفقیت نبود؛ اما اکنون باید اعلام کنیم که با آگاهی، اطلاع، همراهی و همدلی خوب مردم، هیچ خلائی در کار به خصوص در روز 13 فروردین، شاهد نبودیم.

وی افزود: روز طبیعت یکی از دغدغه‌های اصلی ما بود چرا که یک سنت دیرینه آشتی با طبیعت و رفتن به طبیعت در جامعه وجود دارد و نرفتن به طبیعت آن هم به صورت اختیاری، کار بسیار مهمی بود که به خوبی انجام شد.

دکتر رحمانی فضلی در همین زمینه، ضمن تقدیر ویژه از مردم، از همه دستگاه‌هایی که در این زمینه فعالیت کردند مانند ناجا و بسیج، همچنین فرمانداران و استانداران تشکر و قدردانی کرد و ابراز امیدواری کرد: این همکاری تداوم داشته باشد و در سایه این همکاری کم نظیر، فضای مناسب‌تری را در پیش رو داشته باشیم.

وزیر کشور تصریح کرد: اگر در خصوص باز فعالیت در حوزه‌های مختلف، تصمیم گیری می‌شود، این به معنای رفع بیماری یا کنترل و مدیریت قطعی این بیماری نیست. بلکه؛ بیماری به دلیل عدم رعایت بهداشت عمومی و بی مبالاتی‌های احتمالی در اجرای قواعد، می‌تواند با همان شیب افزایشی ادامه پیدا کند. لذا تا پایان واقعی موضوع که می‌تواند از طریق کشف دارو یا واکسن مؤثر و یا اقدامات بالای بهداشتی در دسترس قرار گیرد، در سطح جامعه با خطر مواجه هستیم و راه مقابله هم ادامه توجه به قواعد بهداشتی و حفظ فاصله‌های لازم فیزیکی در مراودات اجتماعی است.

وی افزود: در خصوص فاصله گذاری اجتماعی اقدامات خوبی انجام شده است و باید این رعایت‌ها از جمله حفظ فاصله فیزیکی را رعایت کنیم تا اینکه اطمینان صد در صد ایجاد شود.

وزیر کشور تاکید کرد: شروع فعالیت‌ها از بیستم فروردین یا هر تاریخی که ستاد اعلام کند، به معنی اطمینان بخشی کامل به مردم نیست. دوستان ما در وزارت بهداشت کماکان اصرار دارند که همه ملاحظاتی که اکنون از طرف مردم رعایت می‌شود، ادامه یابد.

وی اظهار کرد: البته اکنون، تسلط و تجربه وزارت بهداشت و کادر درمانی کشور نسبت به بیماری بسیار بیشتر شده است و آشنایی آنها با این بیماری ناشناخته زیاد شده است، بعلاوه آگاهی‌های عمومی هم بالاتر رفته است که همه اینها مدیریت کار را سهل تر و راحت می‌کند و امیدواریم خداوند نیز توفیق دهد تا در این مرحله هم موفق باشیم عمر و دوره این بیماری کم شود و همچنین هزینه‌های انسانی که سرمایه‌های اصلی ما هستند، کاهش یابد.

وزیر کشور در پایان، مجدداً به تمامی افرادی که عزیزان خود را در اثر این بیماری از دست داده اند تسلیت گفت و با ایشان ابراز همدردی کرد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 168
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران