جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 521606 تاریخ : 1399/07/29-11:57:10
,10029,4,
شتاب سریع کرونا در آمریکا / 10 ایالت رکورد زدند

شتاب سریع کرونا در آمریکا / 10 ایالت رکورد زدند

تعداد مبتلایان به ویروس کرونا یک بار دیگر در سراسر آمریکا افزایش یافته است به طوری که در سه روز گذشته، سه بار نمودارها به اوج آماری ماه ژوئیه بازگشته اند و پیش بینی می شود که با آغاز فصل سرما در نقاط مختلف این کشور، موج جدیدی از ابتلا به کووید19 آمریکا را فرا بگیرد.

به گزارش بانک و صنعت، برهمین اساس روز گذشته (دوشنبه) گزارش شد که 48 ایالت از 50 ایالت آمریکا طی یک هفته اخیر شاهد افزایش آمار مبتلایان کرونا و موارد بستری ها بوده اند.

همچنین روز جمعه 10 ایالت آمریکا که اکثرا در میانه مرکزی این کشور قرار دارند به بالاترین آمار ابتلا به کرونا از زمان آغاز شیوع آن در ماه مارس رسیدند که این ایالت ها شامل کلورادو، آیداهو، ایندیانا، مینه سوتا، نیومکزیکو، داکوتای شمالی، ویرجینیای غربی، ویسکانسن، وایومینگ و کارولینای شمالی هستند.

برخی از کارشناسان "خستگی و ناکامی روانی عمومی از ادامه اپیدمی" را یکی از علل افزایش دوباره تعداد مبتلایان دانسته اند و همزمان سرد شدن هوا و جمع شدن افراد در فضاهای سرپوشیده را عامل دیگر این شتاب دوباره ارزیابی کرده اند.

70 هزار ابتلا ظرف 24 ساعت

به گزارش شبکه خبری بی بی سی، بنابر جدولِ آماریِ دانشگاه جانز هاپکینز آمریکا، این کشور روز جمعه شاهد ثبت ابتلای 70 هزار مورد جدید بوده است. آماری که مشابه آن آخرین بار در ماه ژوئیه ثبت شده بود.

تنها دو ایالت ورمونت و میسوری هستند که همچنان از روند کاهشی تعداد مبتلایان خبر داده اند.

طبق تازه ترین آمار هم اکنون در آمریکا شمار قربانیان کرونا از 220 هزار نفر فراتر رفته و شمار مبتلایان در این کشور نیز بیش از 8.4 میلیون نفر گزارش شده است؛ یعنی حدود 20 درصد از جمع کل آمار مبتلایان به کرونا در سراسر جهان که 40 میلیون نفر گزارش شده است.

آمار تازه مبتلایان به کرونا در آمریکا در ماه سپتامبر به کمتر از 34 هزار مورد در روز کاهش پیدا کرده بود اما در روزهای اخیر به متوسط روزانه 55 هزار نفر افزایش پیدا کرده است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 190
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران