سازمان خصوصی سازی خانه پارسیان ، عبور از رمز عبور خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت یک سرویس خوب؛ سرآغاز پیروزی همراه بانک تمام عیار بیمه تجارت نو موسسه اعتباری کوثر
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
شماره: 451351 تاریخ : 1397/12/21-14:29:13
,15,10029,
شبکه ملی سلامت الکترونیک اردیبهشت 98 به بهره برداری می رسد

با همکاری وزارت ارتباطات و بهداشت؛ تحولی بزرگ در راه است

شبکه ملی سلامت الکترونیک اردیبهشت 98 به بهره برداری می رسد

با فراهم شدن زیرساخت های فنی شبکه ملی سلامت الکترونیک با هدف افزایش کیفیت خدمات بهداشتی، درمانی و امکان دسترسی فراگیر مردم به این خدمات، این شبکه در اردیبهشت ماه سال 98 به بهره برداری می رسد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، وزارت بهداشت با همکاری وزارت ارتباطات، با راه اندازی شبکه ملی سلامت الکترونیک و با استفاده از فناوری اطلاعات و استفاده از برنامه ها و سامانه های مبتنی بر اینترنت از طرف فعالان حوزه بهداشت و درمان تحول بزرگی در ارائه خدمات بهداشتی و درمانی ایجاد می شود.

زیرساخت های فنی شبکه ملی سلامت الکترونیک توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حال آماده سازی است و این شبکه در اردیبهشت ماه سال 98 به بهره برداری می رسد.

برای استقرار شبکه ملی سلامت الکترونیک در کشور زیرساخت های نظیر ایجاد پرتال ها و شبکه های فیزیکی؛ تدوین ساختارهای قانونی؛ ایجاد بانک های اطلاعاتی و داده ای؛ تامین منابع مالی و اطلاع رسانی و همچنین آموزش نیروی انسانی در حال انجام است.

تشکیل پرونده الکترونیک سلامت؛ صدور کارت سلامت الکترونیک؛ ثبت الکترونیکی اطلاعات سلامت بیماران؛ ثبت نوبت دهی و قرار ملاقات برای درمان؛ جایگزینی نسخه نویسی الکترونیکی به جای نسخ کاغذی و کنترل از راه دور تجهیزات هوشمند پزشکیار، از مهمترین دستاوردهای شبکه ملی سلامت الکترونیک است.

همچنین، راه اندازی پرتال های سلامت؛ ایجاد سامانه های کنترلی و نظارتی؛ راه اندازی سامانه ردیابی و رهگیری دارو؛ تجمیع و ارتباط شفاف شرکت های بیمه برای جلوگیری از هم پوشانی؛ ایجاد شبکه های پزشکی از راه دور به عنوان یک روش مبتنی بر فناوری برای کاهش نابرابرها درمراقبت های پزشکی و درمانی و درنهایت ایجاد شبکه ملی سلامت اشتغال زایی و افزایش سرمایه گذاری در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات با محوریت خدمات به بیمار و پزشک از دیگر دستاوردهای راه اندازی شبکه ملی سلامت الکترونیک است.

بر اساس همین گزارش از مزایای استقرار شبکه ملی سلامت الکترونیک می توان به امکان تبادل اطلاعات میان پزشکان و موسسات بهداشتی و درمانی؛ ایجاد الگوی نوین ارتباطی پزشکان با هم و بیمار و پزشک؛ تسریع ارائه خدمات درمانی و بالا رفتن کارآیی و بهره وری در حوزه سلامت و آموزش آنلاین بهداشتی، پزشکی و مراقبت های پزشکی و پیشگیری، اشاره کرد.

همچنین با استقرار شبکه ملی سلامت الکترونیک پوشش خدمات پزشکی در تمام نقاط کشور گسترده می شود و با بالا رفت کیفیت خدمات سلامت، خدمات پزشکی بر اساس شواهد، اسناد و مدارک قابل ارائه است.ارسال به دوستان با استفاده از:
Memory usage: 120
موج جایزه رو بگیر! رمزت رو فریاد بزن موسسه اعتباری ملل بیمه جامع مجتمع های مسکونی بیمه پارسیان اقشار جدید برخوردار از حمایت های تأمین اجتماعی بانک صنعت و معدن پست بانک ایران بانک خاورمیانه