صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 518783 تاریخ : 1399/06/12-12:56:36
,15,
شبکه شاد برای معلمان و دانش آموزان رایگان می شود

وزیر ارتباطات:

شبکه شاد برای معلمان و دانش آموزان رایگان می شود

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: به مردم این اطمینان را می دهیم که استفاده از شبکه شاد برای معلمان و دانش آموزان رایگان خواهد بود.

به گزارش بانک و صنعت، محمدجواد آذری جهرمی روز چهارشنبه در حاشیه هیات دولت و در جمع خبرنگاران درباره تخصیص اینترنت رایگان برای آموزش مجازی کشور، افزود: دستور رئیس جمهوری در جلسه هیات دولت این بود که استفاده دانش آموزان و معلمان از شبکه شاد رایگان باشد و ظرف امروز و فردا جلسه ای را با سازمان برنامه و بودجه برگزار خواهیم کرد.

وزیر ارتباطات افزود: پس از جلسه با سازمان برنامه و بودجه، تصمیماتی که اتخاذ می شود را به اپراتورها ابلاغ می کنیم.

او اشاره کرد: آموزش مجازی صرفا از شبکه شاد پیگیری نمی شود و برخی از مدارس از ابزارهای دیگر نیز استفاده می کنند. در حال طراحی بسته ویژه ای برای دانش آموزان، دانشجویان، معلمان و اساتید دانشگاه هستیم تا به واسطه آن بتوانند آموزش مجازی را پیش ببرند.

آذری جهرمی خاطر نشان کرد: این کار، عدالت آموزشی را سبب می شود و جزئیات این طرح تا یکشنبه هفته آینده اعلام خواهد شد. تخصیص این بسته ها فراتر از اپلیکیشن شاد است. به مردم این اطمینان را می دهیم که استفاده از اپلیکیشن شاد رایگان خواهد بود.

وی درباره زیرساخت سخت افزاری و نرم افزاری مدارس و دانشگاه ها گفت: امروز اتصال بیش از 86 هزار مدرسه در سراسر کشور به شبکه ملی اطلاعات به پایان رسید که این ظرفیت بالایی را برای آموزش مجازی فراهم می کند. در حال طراحی نقشه ای برای اتصال دانشگاه ها نیز به شبکه ملی اطلاعات هستیم که تا پایان سال جاری به انجام خواهد رسید. حدود هزار دانشگاه در سراسر کشور وجود دارد که باید با فیبر نوری به شبکه ملی متصل شوند.

وزیر ارتباطات خاطرنشان کرد: بسته ای که برای دانش آموزان و اساتید تعریف کرده ایم، بستری است که آن ها بتوانند از ابزارهای موجود برای آموزش مجازی به صورت رایگان استفاده کنند و هزینه آموزش بر آن ها تحمیل نشود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 179
طرح آرامش اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران