جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 521639 تاریخ : 1399/07/29-15:32:46
,15,

"شاد" حریف پیام رسان ها و ابزارهای آنلاین نشد

ممنوعیت استفاده از پیام رسان های خارجی در مدراس در حالی صورت می گیرد که هنوز هم بسیاری از معلمان و دانش آموزان به دلیل مشکلاتی که شبکه "شاد" دارد، از ابزارهای دیگری استفاده می کنند.

به گزارش بانک و صنعت، از زمان شیوع کرونا در کشور از اسفند سال گذشته و تعطیلی تمامی مراکز آموزش، آموزش مجازی در دستور کار قرار گرفت و البته از همان زمان اتصال به شبکه شاد یا آموزش آنلاین دانش آموزان، با مشکلات زیادی همراه بود؛ گلایه خانواده ها، معلم ها و دانش آموزان برای چالش های اتصال به این برنامه یک سمت این ماجرا و ناتوانی در تامین سخت افزار مورد نیاز برای اتصال به شبکه آموزش مجازی طرف دیگر ماجراست.

محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به تازگی درباره ارائه اینترنت رایگان به مدارس گفت: روزانه سه میلیارد تومان یارانه بابت اینترنت رایگان به آموزش و پرورش از طرف دولت پرداخت می شود، بیش از یک میلیون و 600 هزار نفر در زمان اوج مصرف از اینترنت رایگان استفاده می کنند و 8.5 میلیون نفر روزانه از اینترنت رایگان استفاده می کنند. اینترنت رایگان را برای همه دانش آموزان و معلمان رسمی و غیررسمی ارایه دادیم، نیاز هر یک از کاربران در ماه حدود هفت گیگابایت است اما حدود 20 گیگابایت برای هر معلم طی سه ماه ارایه دادیم.

در حالی که بسیاری از معلمان، به واسطه مشکلاتی که شاد دارد، آموزش را از طریق شبکه ها و پیام رسان های دیگر دنبال می کنند، محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد برای تمام مدارس استفاده از شاد، تعیین شده و آنها اجازه ندارند از دیگر پیام رسان های خارجی استفاده کنند.

وزیر آموزش و پرورش همچنین در پاسخ به اینکه اگر مدرسه ای از اپلیکیشن دیگری استفاده کند باید پاسخگوی آموزش و پرورش باشد؟ گفت که قطعا اگر اعلام شود حتما رسیدگی خواهد شد. همچنین آذری جهرمی همچنین آماری منتشر کرد که مطابق آن، بیش از 11 میلیون دانش آموز عضو شاد هستند.

با وجود این، ممنوعیت استفاده از پیام رسان های خارجی در حالی صورت می گیرد که در کنار تمام مشکلاتی که شاد دارد، با توجه به یک نظرسنجی که وزیر ارتباطات چندی پیش در صفحه اینستاگرام از کاربران خود پرسیده بود، اینکه آیا کاربران برای آموزش مجازی از اپلیکیشن شاد استفاده می کنند یا سایر پیام رسان ها، کاربران 27 درصد به شاد رای داده و 73 درصد گزینه سایر ابزارها را انتخاب کردند.

آنطور که وزیر آموزش و پرورش می گوید، آمار استفاده و پیوستن به شاد روز به روز در حال افزایش است و مسائل و مشکلاتش کاهش می یابد، برخی از این مشکلات به زیرساخت های فنی مربوط می شود که شناسایی شده به اعتقاد او، شاد هر هفته با شاد هفته قبل متفاوت خواهد بود و خدمات بهتر و هموارتری را ارائه خواهد کرد.

با توجه به اینکه به نظر می رسد شاد با وجود ویژگی رایگان بودن، هنوز هم نواقصی دارد که کفه ترازو را به سمت استفاده از سایر پیام رسان ها و شبکه های اجتماعی پایین برده است، باید دید رفع این نواقص چه اندازه زمان می برد و استفاده از شاد چه زمانی می تواند به اندازه ای همه گیر شود که دیگر نیازی به استفاده از سایر ابزارها نباشد که هزینه های بالایی هم برای دانش آموزان و هم معلمان دارد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 195
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران