جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 446774 تاریخ : 1397/11/02-17:00:13
,8,
شاخص های بورسی به مدار رشد بازگشتند

در جریان معاملات امروز بورس تهران:

شاخص های بورسی به مدار رشد بازگشتند

غلبه تقاضا بر عرضه باعث شد بورس پس ازیک روز توقف، بار دیگر بر مسیر رشد قرار بگیرد. لیدرهای امروز بورس تهران بار دیگر نمادهای بانکی و خودرویی بودند، با این وجود انتشار عملکرد 9 ماهه شرکت ها همچنان در صدر خبرهای بورسی قرار دارد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، امروز بورس تهران تحت تاثیر غلبه تقاضا بر عرضه توانست با سبزپوشی به کار خود پایان دهد. با توجه به اینکه مسیر انتشار گزارش های 9 ماهه شرکت ها، این روزها بیش از روزهای قبل پرتردد است، انتظار می رود نگاه سهامداران به نتایج این گزارش ها بیش از قبل معطوف باشد. با این وجود مکانیسم خرید و فروش سهام طی معاملات دو روز اخیر، نشان از آن دارد که رگه هایی از هیجان همچنان در رفتار بورس بازان دیده می شود.

نماگر اصلی بورس تهران در روز سه شنبه با رشد بیش از 800 واحدی به کار خود پایان داد تا بار دیگر کانال 162هزار واحد را بازپس بگیرد. لیدر محوری نمادهای بانکی، خودرویی، بانکی و سیمانی باعث شد تا با پیشتازی نمادهای کوچکتر بورسی، شاخص هم وزن درصد رشد روزانه بیشتری را به ثبت برساند. بر همین اساس این شاخص امروز حدود یک درصد ارتقا یافت تا تنها یک قدم تا کانال 29 هزار واحد فاصله داشته باشد.

روند حجم و ارزش معاملات امروز تالار شیشه ای در دو جهت معکوس بود، به نحوی که ارزش معاملات با افت چهار درصدی نسبت به روز کاری گذشته 544میلیارد تومان ثبت شد و حجم معاملات با رشد سه درصدی نسبت به روز قبل 2 میلیارد و 171 میلیون سهم ثبت شد.

زمزمه های پیرامون تغییر در افزایش سرمایه بانک تجارت، علی رغم انتشار گزارش رسمی باعث شد این سهم با هجوم تقاضا از سوی سهامداران همراه شود، همچنین انتشار خبر رسمی واگذاری آلومینیوم المهدی به شرکت مپنا و انتشار گزارش افزایش سرمایه 50 درصدی این شرکت نیز باعث شد تا "مپنا" با رشد قیمتی قابل توجهی همراه شود. بر همین اساس "رمپنا" امروز بیشترین اثر را بر رشد شاخص کل به جای گذاشت و بعد از آن بانک تجارت در رده دوم قرار گرفت. رشد نمادهای بانکی تنها به "وتجارت" محدود نشد و دو بانک ملت و صادرات نیز تقاضای بالایی به ثبت رساندند.

امروز بار دیگر شاهد گردش زمین معاملات به سمت بازیگران حقیقی بودیم. مالکیت روزانه بورس تهران در حالی به ارزش 28 میلیارد تومان رسید که حاصل دست به دست شدن سهام از سوی بازیگران حقوقی به حقیقی بود. همانطور که انتظار می رفت عمده خرید حقیقی ها در نمادهای بانکی صورت گرفت و فلزات اساسی و فنی و مهندسی در رده های بعدی بالاترین تقاضا قرار گرفتند. از حیث نمادهای پرمعامله "وتجارت" بیشترین خرید را داشت و "فروس" نیز تقاضای بالایی را از سوی بازیگران خرد به خود دید. در آن سو حقوقی ها بیشترین حمایت را از نمادهای بانکی داشتند و در ساعات پایانی معاملات اقدام به جمع آوری صفوف بانک ملت کردند.

همانند بسیاری از روزهای گذشته دو گروه بانکی و خودرو برترین گروه های بورسی شناخته شدند. ارزش معاملات روزانه بانک ها امروز به بیش از 100 میلیارد تومان رسید و بعد از آن خودرویی ها 67 میلیارد تومان ارزش معامله به ثبت رساندند.

با وجود تمامی رخدادهای معاملاتی امروز، سهامداران توجه ویژه ای به خبرهای بین المللی نیز داشتند. چین امروز گزارشی در خصوص شرایط اقتصادی این کشور منتشر کرد.  شب گذشته، این قدرت بزرگ اقتصادی، ضعیف ترین رشد سالانه اقتصاد خود را از سال 1990 میلادی منتشر کرد. از سوی دیگر خبرهای رسیده از نشست سالانه صندوق بین المللی پول در داووس نیز بر روند بازارهای جهانی اثرگذار بود. بر اساس خبرهای منتشر شده، شرکت کنندگان در این نشست اعلام کرده اند، سرعت رشد اقتصاد جهانی پس از دو سال کاهش یافته و به تبع آن ریسک های اقتصادی در دنیا افزایش یافته است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 189
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران