بیمه آسیا ، تخفیف به مناسبت هفته دولت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 520518 تاریخ : 1399/07/09-17:01:20
,2,
شاخص های اشتهای ریسک اعتباری بانک توسعه تعاون بررسی شد

شاخص های اشتهای ریسک اعتباری بانک توسعه تعاون بررسی شد

بیست و سومین جلسه کمیته عالی ریسک بانک توسعه تعاون با حضور عباس نجفی عضو هیات مدیره و رئیس کمیته ریسک، مشاوران، معاونان اعتباری و دیگر اعضای کمیته در سالن جلسات ساختمان مرکزی بانک برگزار شد.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی بانک توسعه تعاون، عباس نجفی در ابتدای این جلسه ضمن اشاره به وضعیت مناسب شاخص های عملکردی در بانک توسعه تعاون گفت: علی رغم شرایط خاصی که بر اقتصاد و شبکه بانکی کشورمان حاکم است خوشبختانه بانک توسعه تعاون توانسته عملکرد مناسبی داشته باشد که یکی از عوامل مؤثر در این عملکرد خوب بدون تردید کارکرد مفید کمیته ریسک بانک و بررسی دقیق شرایط توسط اعضای این کمیته است.

وی افزود: خوشبختانه ما توانسته ایم با تدوین و اجرای دقیق فرآیندهای مناسب برای توثیق ضمانت از مشتریان، نتایج ملموس و اثرگذاری در کاهش مطالبات معوق به دست آوریم تا جایی که تنها در سال 98 با کاهش 2.2 واحد نسبت به مدت مشابه سال قبل، نسبت npl بانک توسعه تعاون به 5.6 درصد کاهش یافته و این در حالی است که این نسبت در شبکه بانکی در حدود 10.5 درصد است.

عضو هیات مدیره بانک توسعه تعاون با اشاره به افزایش 35 درصدی منابع بانک در سال 98 گفت: تلاش برای تأمین این منابع از محل و به روش ارزان قیمت باعث شد بهای تمام شده پول در بانک با حدود 1.5 واحد کاهش، در سال 98 به 17.6 درصد کاهش یابد.

نجفی ادامه داد: شرایط اقتصادی و مختصات ویژه نظام پولی بانکی کشور به گونه ای است که توجه به شاخص هایی مانند نسبت اعطای تسهیلات در بخش خرد و کلان، تعیین سهم از صنایع مزیت دار و تدوین سیاست های دقیق در حوزه ریسک برای امور اعتباری از اهمیت دوچندانی برخوردار است.

بنابراین گزارش، در ادامه جلسه کمیته عالی ریسک، شاخص های پیشنهادی برای تعیین چارچوب «اشتهای ریسک اعتباری» بانک موردبررسی و تبادل نظر قرار گرفت.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 174
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران