جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 250082 تاریخ : 1395/09/09-11:59:33
,10028,10029,

"سیگار" شایع‌ترین عامل ابتلا به سرطان‌ سر و گردن

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: مصرف سیگار و الکل شایع‌ترین عامل ابتلا به سرطان‌ سر و گردن است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت،علی تقی‌زاده ،در حاشیه اولین سمینار یکروزه تازه‌های درمان و تشخیص سرطان‌های سر و گردن که در هتل پردیسان مشهد برگزار شد، با بیان اینکه ترک سیگار و دخانیات 70 تا 80 درصد میزان ابتلا به سرطان‌های سروگردن را کاهش می‌دهد، تصریح کرد: هرچند آلودگی هوا به اندازه سیگار در ابتلا به این بیماری موثر نیست ولی باز هم تاثیر خود را می‌گذارد. تشخیص به هنگام و درمان، در زمان مرگ بیماران موثر است. هر چه زودتر بیماری تشخیص داده شود، درمان‌ها موثرتر صورت می‌گیرد.

وی افزود: در درمان سرطان، یکی از مشکلات، مستقل کار کردن پزشکان کشور است؛ در حالی‌که برای تشخیص درست و درمان مؤثر سرطان به کار گروهی نیاز است.

دبیر علمی سمینار تازه‌های درمان و تشخیص سرطان‌های سروگردن ادامه داد: در این سمینار بیش از 100 مهمان از رشته‌های پزشکی هسته‌ای، رادیولوژی هسته‌ای، جراحی سر و گردن، گوش و حلق و بینی، رادیولوژی آسیب‌شناسان و پزشکان عمومی حضور دارند تا با علائم هشداردهنده آشنا شوند که اگر بیماری به آنان مراجعه کرد، این بیماری به سرعت تشخیص داده شود.

تقی‌زاده عنوان کرد: هدف از برگزاری این سمینار، گردهمایی پزشکانی در این حوزه است تا تجربیات و تازه‌های رشته خودشان را به اشتراک گذارند.

وی افزود: آمار سرطان در ایران آمار دقیقی نیست؛ سرطان سر وگردن در ایران شایع نبوده ولی می‌توان گفت که جزء هفتمین یا هشتمین سرطان در کشور است.

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: اکثر داروهای درمان سرطان از خارج کشور وارد می‌شوند، زیرا داروهای مربوط به بیماری سرطان داروهای خاصی است. رفتن به سمت تولید داروهای سرطان در ایران باید با احتیاط انجام شود، زیرا تکنولوژی بسیار بالایی دارد و اگر صرفا بخواهیم با هدف جلوگیری از خروج ارز، واردات دارو را کم کنیم، به بیماران ضربه وارد می‌شود. ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 203
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران