صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 520774 تاریخ : 1399/07/14-12:58:29
,15,
سیستم های ویندوزی در خطر هک شدن

سیستم های ویندوزی در خطر هک شدن

شرکت HP جزئیاتی از سه نقص موجود را انتشار کرد که مهاجمان به واسطه آن سیستم های ویندوزی را تحت فرمان خود قرار داده و چندین عمل تخریبی -نظیر انجام حملات دیکشنری، دسترسی غیر مجاز از راه دور به منابع و افزایش بهره برداری- را انجام دهند.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از مرکز مدیریت راهبردی افتای ریاست جمهوری، شرکت HP با انتشار جزئیاتی از سه نقص موجود در HP Device Manager اعلام کرد، مهاجمان از طریق این سه نقص، سیستم های ویندوزی را تحت فرمان خود قرار می دهند. این آسیب پذیری ها می توانند به مهاجمان اجازه دهد چندین عمل تخریبی - نظیر انجام حملات دیکشنری، دسترسی غیر مجاز از راه دور به منابع و افزایش بهره برداری- را انجام دهند.

این آسیب پذیری ها و نقص های بالقوه در نسخه های خاصی از HP Device Manager شناسایی شده اند و ممکن است به حساب های محلی مدیریت شده در Device Manager به دلیل ضعف در اجرای رمزگذاری در معرض حملات دیکشنری قرار بگیرند و یا به یک عامل مخرب اجازه دسترسی از راه دور به منابع غیر مجاز را بدهد و یا یک عامل مخرب دسترسی های SYSTEM را به دست آورد.

شرکت HP توصیه ای امنیتی را منتشر کرده است که شامل جزئیاتی در مورد سه آسیب پذیری حیاتی و با شدت بالاست که HP Device Manager را تحت تأثیر قرار می دهند. درواقع، HP Device Manager به مدیران اجازه می دهد تا مشتریان HP thin را از راه دور مدیریت کنند. این نقص ها توسط محققان اطلاعاتی Nick Bloor در اختیار HP قرار گرفته است. مهاجم می تواند از این سه مورد برای دستیابی به امتیازات SYSTEM در دستگاه های مورد نظر chain کرده و بر آنها مسلط شود.

پایگاه اینترنتی securityaffairs نوشت: متأسفانه، HP هنوز برای رسیدگی به مشکلات امنیتی دو آسیب پذیری از سه آسیب پذیری موجود، به روزرسانی های امنیتی منتشر نکرده و فقط یکی از آسیب پذیری‎ ها رفع شده است. با این حال، این شرکت HP روش هایی را برای رفع نواقص، در اختیار مشتریان قرار می دهد که تا حدی خطرات امنیتی را کاهش دهد.

کارشناسان معاونت بررسی مرکز مدیریت راهبردی افتای ریاست جمهوری نیز در پی هشدارهای شرکت HP از کاربران HP Device Manager خواسته اند دسترسی ورودی به پورت مدیریت دستگاه 1099 و 40002 را فقط به IPهای معتبر یا localhost محدود و حساب dm_postgres را از پایگاه داده Postgres حذف کنند. طلاعات فنی این آسیب پذیری در این لینک آمده است.

به روز کردن رمز ورود حساب dm_postgres درDevice Manager Configuration دستگاه و ایجاد یک قانون ورودی برای پیکربندی (40006) PostgreSQL listening port در پیکربندی فایروال ویندوز فقط برای دسترسی Localhost، از دیگر توصیه ها و راهکارهای ایمن کردن HP Device Manager دستگاه ها در برابر مهاجمان سایبری برشمرده شده است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 184
طرح آرامش اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران