صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 521105 تاریخ : 1399/07/20-16:36:00
,15,
سیزدهمین جشنواره وب و موبایل ایران برگزار می شود

با هدف انتخاب بهترین اپلیکیشن ها؛

سیزدهمین جشنواره وب و موبایل ایران برگزار می شود

ثبت نام برای حضور در سیزدهمین جشواره وب و موبایل ایران تا 30 آبان ماه انجام می شود و داوری آثار شرکت کننده در این جشنواره از اول آذرماه آغاز می شود.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از دبیرخانه جشنواره وب و موبایل ایران، ثبت نام آثار در سیزدهمین دوره این جشنواره که از هفته گذشته آغاز شده است تا 30 آبان ماه ادامه خواهد داشت.

ثبت نام سایت ها و اپلیکیشن ها مطبق روال سال های گذشته به صورت آنلاین خواهد بود و علاقه مندان برای شرکت در این رقابت می توانند با مراجعه به سایت www.iwmf.ir سایت ها و اپلیکیشن های خود را برای حضور در این رقابت ثبت نام کنند و از دسته بندی و گروه بندی آثار در 5 شاخه محتوا و خبری، سازمانی و اطلاع رسانی، کسب و کار، بازی و سرگرمی و گروه های ویژه اطلاع یابند.

پس از پایان مهلت ثبت نام که 30 آبان ماه درنظر گرفته شده است، سایت ها و اپلیکیشن ها توسط کمیته پذیرش مورد بررسی قرار خواهند گرفت و پس از تایید اولیه به صورت رسمی در جشنواره شرکت داده خواهند شد. پس از آن نیز این سایت ها و اپلیکیشن ها می توانند با قرار دادن کد رای گیری مردمی در سایت خود در بخش رای گیری مردمی و انتخاب بهترین سایت ها و اپلیکیشن های فارسی از دیدگاه مردم، شرکت کنند.

داوری جشنواره وب و موبایل ایران از اول آذر ماه آغاز خواهد شد و تمام مدیران کسب وکار و همچنین توسعه دهندگان وب و موبایل ایران می توانند در داوری مرحله اول انتخاب بهترین سایت ها و اپلیکیشن های ایران مشارکت کنند.

داوری جشنواره وب و موبایل ایران هر ساله در سه مرحله با مشارکت بیش از 3000 نفر از فعالین این صنعت به صورت آنلاین برگزار می شود و برندگان جشنواره در پایان سال اعلام خواهند شد.

این جشنواره با حمایت اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی، سازمان نظام صنفی رایانه ای و ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان، ستاد اقتصاد دیجیتال و ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز معاونت علمی و نیز سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تهران برگزار می شود.

شایان شلیله بنیان گذار جشنواره وب و موبایل ایران در این باره گفت: 4 سال گذشته سال های سختی بر اکوسیستم استارت آپی کشور بوده و ما به امید گشایش سال بعد نشسته ایم. اما جالب اینکه این سختی هر ساله برای ما تبدیل به یک شیرینی در روز اختتامیه جشنواره می شود. جشنواره ای که در آن بازنده و برنده، همه با هم تصمیم داریم این اکوسیستم را منسجم تر و محکم تر بسازیم و امید داریم که تلاش های ما بی نتیجه نخواهد ماند و این روزهای سخت تمام خواهد شد.

وی گفت: با توجه به اینکه هر ساله تمام بخش های جشنواره، به صورت آنلاین برگزار می شد، شیوع بیماری کرونا در مراحل ثبت نام و داوری تاثیر و یا خللی ایجاد نکرده است و فقط ما شاهد تغییرات اجرایی در مراسم اختتامیه و نحوه اعلام برندگان خواهیم بود.

شلیله ادامه داد: در سیزدهمین جشنواره وب و موبایل ایران، ثبت نام در برخی گروه ها از جمله گروه های سازمانی و اطلاع رسانی نسبت به سال گذشته با تغییراتی همراه است. به این معنی که از این پس شرکت کنندگان در گروه های «شرکت ها و موسسات خصوصی»، «شرکت های طراحی وب و سئو»، «وب سایت های شخصی»، «بانک و بیمه و شرکت های بورسی»، و «تامین کنندگان اینترنت و زیرساخت»، برای شرکت در جشنواره باید مبلغ 500 هزار تومان به صورت آنلاین پرداخت کنند.

وی گفت: دلیل این تغییر نیز این است که بتوانیم از نظر کیفی و همینطور حقوق مالکیت فکری در برخی شاخه ها نظارت بیشتری داشته باشیم. برای مثال در شاخه سازمانی و اطلاع رسانی، هرساله آثار زیادی با استفاده از قالب ها و سرویس های رایگان آماده یا با اتصال دامنه به سرویس های بلاگ اقدام به ایجاد وبسایت کرده و با شرکت این آثار در جشنواره باعث افزایش تعداد آثار کم کیفیت در این گروه می شدند و چالش های زیادی را در پروسه داوری ایجاد می کردند. البته این امر در اکثر جشنواره های دنیا اتفاق می افتد. ما شرایط سخت تری برای برخی گروه ها اعمال کرده ایم تا کنترل کیفیت کسب و کارهای حاضر در گروه های فوق بهتر انجام شود. البته برندگان و کاندیدهای سال های گذشته در این گروه ها، برای شرکت در سیزدهمین جشنواره وب و موبایل ایران هزینه ای پرداخت نخواهند کرد.

وی ادامه داد: اضافه شدن هزینه ثبت نام برای گروه های مربوط به شاخه اطلاع رسانی هیچ تاثیری روی شاخه های دیگر ندارد و کسب و کار ها آنلاین و استارت آپ ها چه در قالب سایت و چه در قالب اپلیکیشن می توانند به صورت کاملا رایگان در شاخه کسب و کار و یا محتوا شرکت کنند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 183
طرح آرامش اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران