در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 512612 تاریخ : 1399/02/22-12:04:20
,17,
سیاست های مالیاتی اصلاح شود شرکت های بیشتری وارد بورس می شوند

معاون طرح و برنامه:

سیاست های مالیاتی اصلاح شود شرکت های بیشتری وارد بورس می شوند

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: در صورت رفع برخی موانع مالیاتی و اصلاح سیاستها، بنگاههای تولیدی بیشتری وارد بازار سرمایه خواهند شد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، سعید زرندی افزود: از سال گذشته، اقداماتی را برای ترغیب بنگاه های صنعتی و معدنی برای ورود به بورس انجام داده ایم.

وی گفت: در این راستا برخی موانع و مشکلات پیش روی واحدهای تولیدی برای حضور در بازار سرمایه وجود دارد.

معاون طرح و برنامه توضیح داد: یکی از دغدغه های شرکت های تولیدی از ورود به بورس، بررسی صورت های مالی سال های گذشته آنها می باشد و این موضوع منجر به تردید یا عدم رغبت بنگاه ها برای ورود به بازار سرمایه می شود.

زرندی تأکید کرد: اگر سیاستها و مقررات مالیاتی کشور در این موضوع همراهی کند و پس از پذیرش شرکت ها در بورس، سازمان مالیاتی به صورت های مالی سال های گذشته آنهاورود نکند، شرکت های بیشتری علاقه مند به ورود به بورس خواهند بود.

وی همچنین گفت: لازمه حضور شرکت ها در بازار سرمایه، شفافیت مالی است و این موضوع باید مدنظر بنگاههای صنعتی باشد.

معاون طرح و برنامه تأکید کرد: استفاده از ابزارهای نوین برای تامین مالی بخش تولید، سیاست وزارت صنعت، معدن و تجارت است و لازمه تحقق آن تغییر نگاه هم در فعالان اقتصادی، صنعتی، معدنی است و هم در متولیان و دست اندرکاران بازار پول و بازار سرمایه.

وی گفت: در محورهای اصلی برنامه های وزارت صمت برای سال جهش تولید، بکارگیری ابزارهای نوین تامین مالی با هدف جذب نقدینگی سرگردان به سمت تولید را هدف گذاری کرده ایم.

معاون طرح و برنامه افزود: انتشار انواع اوراق، ایجاد صندوق های سرمایه گذاری خصوصی(pe)، صندوق جسورانه، تامین مالی جمعی، لیزینگ و تامین مالی زنجیره تامین از جمله این ابزارها برای تامین مالی بخش تولید خواهد بود که امیدواریم با همکاری بازارهای مالی و مدیران بنگاه ها محقق شود.

زرندی در پایان تصریح کرد: دفتر سرمایه گذاری و تأمین منابع مالی معاونت طرح و برنامه که در سال گذشته در ساختار وزارتخانه ایجاد شد، آمادگی مشاوره و هماهنگی برای شرکت های تولیدی جهت حضور در بازار سرمایه و استفاده از ابزارهای نوین تامین مالی را دارد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 169
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران