جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 522319 تاریخ : 1399/08/14-16:02:53
,5,
سود 3 ماه سوم آرامکو 44.6  درصد سقوط کرد

سود 3 ماه سوم آرامکو 44.6 درصد سقوط کرد

کاهش تقاضای نفت در پی همه گیری ویروس کرونا سبب شد سود سه ماه سوم شرکت دولتی نفت سعودی آرامکو 44.6 درصد سقوط کند.

به گزارش بانک و صنعتبه نقل از دوبی، شرکت بزرگ نفتی سعودی آرامکو روز سه شنبه (13 آبان ماه) اعلام کرد که سود خالص سه ماه سوم این شرکت 44.6 درصد کاهش یافته، زیرا بحران ویروس کرونا سبب تضعیف تقاضا و کاهش قیمت نفت خام شده است.

در حالی که سرمایه گذاران نگران تأثیر همه گیری ویروس کرونا بر تقاضای انرژی و مدت انتقال از سوخت های فسیلی هستند، قیمت سهام شرکت های جهانی نفت افت کرده است.

قیمت نفت از زمان سقوط آن به پایین ترین مقدار در تقریباً دو دهه اخیر در ماه مارس، اندکی بهبود یافته است و سبب کاهش هزینه های سرمایه آرامکو و دیگر شرکت های بزرگ نفتی از قبیل شل و بی پی در سال 2020 و سال آینده میلادی شده است.

حاشیه ضعیف سود پالایشی و مواد شیمیایی نیز سود خالص آرامکو را کاهش داد و در سه ماه منتهی به 30 سپتامبر (نهم آبان ماه) سود خالص این شرکت به 44 میلیارد و 210 میلیون ریال (11 میلیارد و 790 میلیون دلار) رسید. این رقم همسو با برآورد تحلیلگر رفینیتیو یعنی 44 میلیارد و 600 میلیون ریال بود. این در حالی است که سود خالص آرامکو در مدت مشابه پارسال 79 میلیارد و 840 میلیون ریال بود.

امین ناصر، مدیرعامل شرکت آرامکو در بیانیه ای گفت: در پی بهبود فعالیت های اقتصادی و با وجود ناملایماتی که بازارهای جهانی انرژی شاهد آن هستند، علائم بهبود را در سه ماه سوم مشاهده کردیم.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 185
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران