همراه بانک تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 349172 تاریخ : 1397/02/29-13:22:54
,17,
سه هزار میلیارد تومان در بودجه 97 به طرح تاپ اختصاص یافت

معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت:

سه هزار میلیارد تومان در بودجه 97 به طرح تاپ اختصاص یافت

معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزیر صنعت، معدن و تجارت از اختصاص دو هزار و 500 تا سه هزار میلیارد تومان اعتبار برای اجرای طرح «تاپ» در قالب بودجه سال 97 خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت،برات قبادیان افزود: این طرح، طرحی مبتنی بر دانش، اساتید دانشگاهی، فکر دانشمندان و ... بوده که باید تمام فعالیت‌های جامعه به این طرح سوق دهیم.

وی با تأکید بر ضرورت استفاده از علم در کسب‌وکارها، ارائه خدمات به مردم و توسعه کشور عنوان کرد: در این راستا از ظرفیت دانشجویان مقطع کارشناسی، ارشد و دکتری در بنگاه‌های اقتصادی کشور استفاده می‌شود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به ظرفیت علم و دانش دانشجویان این مقاطع درزمینه? های مختلف صنعت، کشاورزی، تجارت، خدمات و ... در واحدهای اقتصادی تصریح کرد: در حال حاضر پایان‌نامه‌های دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری در کشور مبتنی بر حل مسئله و تقاضای جامعه نیست.

قبادیان بابیان اینکه در این راستا این تصمیم اتخاذشده که پایان‌نامه‌های این دانشجویان مبتنی بر نیاز جامعه و همچنین واحدهای اقتصادی باشد گفت: در این راستا اجرای طرح «تاپ» که در قالب آن از ظرفیت دانشجویان و همچنین علم دانش آن‌ها در واحدهای اقتصادی استفاده می‌شود و به‌نوعی زمینه برای اشتغال آن‌ها نیز فراهم می‌شود.

وی با اشاره به اجرای طرح‌های تحقیق و توسعه واحدهای اقتصادی کشور در قالب این طرح بیان داشت: درمجموع در قالب این طرح 98 هزار واحد اقتصادی کشور دارای طرح «تحقیق و توسعه» می‌شوند.

 

وی همچنین از نگاه سنتی در اداره امور کشور انتقاد کرد.

برات قبادیان در کارگروه اشتغال لرستان در سخنانی با انتقاد از نگاه سنتی در اداره امور کشور اظهار داشت: باید این نگاه در راستای توسعه کشور تغییر پیدا کند.

وی با تأکید بر ضرورت استفاده از ظرفیت‌های موجود برای تحقق توسعه پایدار کشور عنوان کرد: باید با توجه به نوع ظرفیت‌ها برای استان‌های مختلف کشور یک نسخه برای توسعه پایدار آن‌ها پیچیده شود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با تأکید بر ضرورت بازنگری در نگاه اداره امور کشور بیان داشت: رویکرد جهانی به سمت توسعه پایدار بوده و این امر نیز باید در کشور ایران تحقق پیدا کند.

قبادیان از بین رفتن سوخت‌های فسیلی، اقتصاد بسته، افزایش گازهای گلخانه‌ای و ... را از دلایل نداشتن نگاه توسعه محور در کشور برشمرد و گفت: در این راستا اجرای طرح «تاپ» برای تغییر این روند در دستور کار قرارگرفته است.

وی با اشاره به فعالیت پژوهشکده انرژی‌های تجدید پذیر در کشور بیان داشت: در این راستا کار توانمندسازی تولید و توسعه اشتغال پایدار در بنگاه‌های اقتصادی و تجاری کشور در دستور کار قرارگرفته است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به استفاده از ظرفیت دانشجویان و اساتید دانشگاهی در قالب اجرای این طرح عنوان کرد: در قالب این طرح تحول اساسی در حوزه کار، تولید و اشتغال کشور ایجاد می‌شود.

قبادیان با تأکید بر اینکه کشور ایران در حوزه‌های مختلف نیازمند تحول اساسی است گفت: حوزه اقتصاد دانش‌بنیان کشور نیز نیازمند تحول اساسی است.

وی تأکید کرد: در قالب اجرای طرح «تاپ» 15 هدف در حوزه‌های مختلف صنعت، کشاورزی، معدن، تجارت، تولید و ... مدنظر است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 228
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران