زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 514487 تاریخ : 1399/03/26-14:53:43
,5,
سه استان در وضعیت قرمز مصرف برق

سه استان در وضعیت قرمز مصرف برق

نقشه مصرف برق کشور، امروز منتشر و براساس آن مشخص شد که هم اکنون سه استان و یک کلانشهر در منطقه قرمز مصرفی قرار دارند.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شرکت مادر تخصصی تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران (توانیر)، براساس نقشه مصرف برق منتشره هم اکنون کلانشهر مشهد، خراسان رضوی، خراسان جنوبی و کهگیلویه و بویراحمددر منطقه قرمز قرار دارند.

رنگ قرمز در این نقشه نشان دهنده مناطقی است که میزان مصرف برق در آنها به بیش از حد مجاز رسیده و در معرض هشدار قرار گرفته اند. از این رو ضروری است ساکنان این نواحی با کاهش حداقل 10 درصد از برق مصرفی خود، شرایط را برای تداوم تامین برق پایدار در این بخش ها امکان پذیر کنند.
انتشار این نقشه همچنین نشان داد که بسیاری از مناطق کشور به ویژه استان های واقع در مناطق مرکزی، در منطقه زرد قرار گرفته اند.

گلستان، مازندران، منطقه غرب مازندران، گیلان، کلانشهر تبریز، سمنان، استان تهران، البرز، اصفهان، کلانشهر اصفهان، قم، استان مرکزی، خوزستان، کلانشهر اهواز، سیستان و بلوچستان، هرمزگان، بوشهر و تبریز در منطقه زرد قرار دارند.

هموطنان ساکن در این مناطق تنها با 5 درصد صرفه جویی در مصرف برق می توانند به منطقه سبز تبدیل شوند.

مشترکان می توانند برای کاهش میزان مصرف برق در پیک روزانه که از ساعت 13 تا 17 تعیین شده است از دور کند کولرهای آبی استفاده کرده یا کولرهای گازی و سایر وسایل سرمایشی را روی درجه 24 تنظیم کنند.

مشترکان با استفاده نکردن همزمان از وسایل برقی پرمصرف مانند اتو، جارو برقی، ماشین ظرفشویی و لباسشویی در ساعت های مذکور و یا انتقال آن به ساعت های پایانی شب یا اوائل صبح، می توانند در کاهش مصرف برق نقش بسزایی داشته باشند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 183
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران