در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 512453 تاریخ : 1399/02/20-12:33:56
,13,
سهم یک درصدی ایران از گردش مالی 4 میلیارد دلاری غذای حلال

سهم یک درصدی ایران از گردش مالی 4 میلیارد دلاری غذای حلال

یک مقام مسئول در وزارت جهاد گفت: از مجموع بیش از 4 هزار میلیارد دلار گردش مالی حلال دنیا کمتر از یک درصد به ایران اختصاص دارد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، پیمان فلسفی اظهار داشت: صنعت غذای حلال در زندگی ما جایگاه ویژه ای دارد و با سبک زندگی ما عجین شده است. غذای حلال در تعالی روح و جسم ما تأثیر فروانی دارد و حتی در کشورهایی که در آن مسلمانان در اقلیت هستند غذای حلال خواهان دارد.

وی ادامه داد: در دنیا از حدود 250 نشان تجاری حلال استفاده می شود و بیانگر آن است که محصول بر اساساً استانداردهای حلال تولید شده است. در کشور مان فقط یک نشان داریم که توسط سازمان ملی استاندارد به تولید کنندگان ارائه می شود.

فلسفی افزود: بر اساس قانون برای اخذ نشان حلال باید مراحلی مختلف را طی کرد که اولویت اصلی مربوط به محصولات پروتئینی و گوشتی است. در این خصوص سال 1387 در مجلس قانونی با عنوان نظارتی شرع بر ذبح و صید به تصویب رسید که تمامی مراحل اعطای نشان حالا در آن ذکر شده است.

وی اضافه کرد: تمام تولیدات پروتئینی و گوشتی در ایران حلال هستند و نظارت دقیقی روی آنها صورت می گیرد. ارائه نشان حلال پروسه ای میان بخشی است که با همکاری دفتر نمایندگی ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی و سازمان استاندارد به محصولات اعطا می شود.

مدیر کل دفتر نمایندگی ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی خاطر نشان کرد چنانچه ما از کشورهای دیگر واردات محصولات پروتئینی داشته باشیم کارشناسان این اداره کل برای نظارت بر اسلامی بودن صید و ذبح به کشورهای مبدا صادرات اعزام می شوند.

این مقام مسئول با بیان اینکه از مجموع بیش از 4 هزار میلیارد دلار گردش مالی حلال دنیا کمتر از یک درصد به ایران اختصاص دارد، گفت: این در حالی است که برخی کشورها حدود 35 سال است که روی صنعت حلال به طور سازمان یافته و با ساختار مشخص سرمایه گذاری می کنند و به عبارت دیگر 35 درصد گردش مالی تجارت حلال را به خود اختصاص دادند و سال به سال درصدد افزایش سهم هستند و کشور ما هم باید تلاش مضاعفی داشته باشد تا به مزیت های نسبی این بازار دست یابیم.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 227
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران