در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 517007 تاریخ : 1399/05/11-09:52:17
,5,
سهم بسزای بخش پایین دستی پتروشیمی در اقتصاد

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس عنوان کرد

سهم بسزای بخش پایین دستی پتروشیمی در اقتصاد

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: بدون شک بخش پایین دستی صنعت پتروشیمی سهم بسزایی در اقتصاد کشور دارد، از این رو باید بیش از گذشته برای توسعه و تقویت این بخش برنامه ریزی و سرمایه گذاری کرد.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از وزارت نفت، موسی احمدی با بیان اینکه حرکت صنعت پتروشیمی در مسیر توسعه و پیشرفت قرار دارد، گفت: با وجود برخی محدودیت هایی که تحریم برای صنایع کشور از جمله صنعت پتروشیمی ایجاد کرده، اما افزایش مقدار تولید محصولات پتروشیمی نشانگر سربلندی این صنعت است.

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی افزود: در صورتی که جهش صنعت پتروشیمی با رونق تولیدات صنایع پایین دستی همراه باشد، افزون بر ایجاد اشتغال فراوان، ارزش افزوده را نیز برای کشور به همراه دارد.

وی تصریح کرد: بدون شک بخش پایین دستی صنعت پتروشیمی سهمی بسزا در اقتصاد کشور دارد، از این رو باید بیش از گذشته برای توسعه و تقویت این بخش برنامه ریزی و سرمایه گذاری کرد.

احمدی عنوان کرد: پتروشیمی و صنایع وابسته به آن، خط مقدم جنگ اقتصادی به شمار می آیند، این صنعت نخستین زنجیره پس از نفت است، همچنین یکی از مبانی اساسی توسعه کشور ایجاد صنایع پتروشیمی است که افزون بر جلوگیری از خام فروشی، مواد اولیه صنایع پایین دست را برای تقویت تولید ملی و توسعه اقتصادی کشور فراهم می کند.

نماینده کنگان، دیر، جم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی گفت: پتروشیمی یک منبع درآمدی بزرگ است که بیشترین صادرات غیرنفتی کشور را به خود اختصاص داده است. خوشبختانه ظرفیت های فراوانی برای توسعه صنعت پتروشیمی ایران وجود دارد که باید از آن به نحو احسن استفاده کرد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 182
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران