زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 490443 تاریخ : 1398/06/13-13:22:02
,17,
سهم ایران در چرخه حلال بسیار ناچیز است

رییس سازمان استاندارد:

سهم ایران در چرخه حلال بسیار ناچیز است

رییس سازمان استاندارد گفت: سهم ایران در چرخه حلال به دلیل عدم صدور گواهی بسیار ناچیز است اما به دنبال افزایش این مقدار هستیم.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، نیره پیروزبخت روز چهارشنبه در نشست شورای استاندارد استان در سالن جلسات استانداری لرستان اظهار داشت: 2 هزار و 500 میلیارد دلار چرخه حلال در سال 2017 اعلام شد که 700میلیارد دلار آن مربوط به صنایع غذایی است. 

وی با اشاره به اینکه طبق قانون تنها مرجع صدور مجوز حلال سازمان استاندارد است، افزود: اگر تنها یک صدم این چرخه متعلق به ایران بود وابستگی به نفت کاهش پیدا می کرد. 

رییس سازمان استاندارد بیان کرد: وظیفه داریم در پشت صحنه مراقب ایمنی و سلامت مردم باشیم و همواره اعلام می کنیم استاندارد، زیرساخت و زیربنا توسعه اقتصادی هر کشور است. 

پیروزبخت اضافه کرد: اگر استانداردهای لازم رعایت شود بسیاری از مشکلات و حوادث بحرانی کاهش می یابد. 

وی ادامه داد: از زمانی که قانون جدید سازمان در دی ماه 96 به تصویب رسید فعالیت ها به گونه ای دیگر شروع و برنامه ها با عنوان رویکرد نوین استانداردسازی تدوین شد که با روش سنتی آن کاملا متفاوت است. 

رییس سازمان استاندارد یادآور شد: در این قانون بحث تقویت، ارتقا و توسعه نظام استاندارد مطرح است و همه موئلفه های موثر باید در این راستا همکاری کنند. 

پیروزبخت گفت: دستگاه ها باید همه مقررات فنی خود را استاندارد کنند و به عنوان یک سند تعریف شود.

وی بیان کرد: نگاه مجلس شورای اسلامی به استاندارد ورود اشخاص تاثیرگذار در بحث توسعه بوده که به عنوان نماینده در سازمان انتخاب همچنین کارشناسان سازمان به عنوان ضابطین قضایی معرفی شده اند. 

رییس سازمان استاندارد افزود: درگذشته کالاها اجباری استاندارد می شدند اما در قانون جدید با راهکارهای نوین به سمت استاندارسازی پیش می رویم. 

وی ادامه داد: در دولت یازدهم و دوازدهم وارد مباحثی شدیم که مشکلات کشور مطرح بود و برخی دستگاه ها به آن ورود پیدا نمی کردند چراکه از آن مسایل آگاه بودند. 

پیروزبخت اظهارداشت: سازمان در بسیاری از موارد ورود پیدا کرده و شاهد ارتقا سطح کیفی هستیم، سال های گذشته حوادث ناشی از کمبود کمیفیت را شاهد بودیم اما اکنون روز به روز ارتقا پیدا کرده ایم. 

وی بیان کرد: اهمیت ایمنی مردم بیشتر از تفریح مردم می باشد که باید مردم در این راستا مطالبه گر باشند، باید همه زمینه های ایمنی و امنیت را برای مردم فراهم کنیم. 

رییس سازمان استاندارد اضافه کرد: در کشور مشکلات درونی و بیرونی وجود دارد، مردم باید اعتماد داشته باشند که دستگاهی وجود دارد نگران ایمنی است باید زندگی مردم را امن و زمینه کیفیت را فراهم کنیم. 

وی ادامه داد: شرکت های دانش بنیان برای فعالیت صادرات باید تایید شوند و در این راستا ورود پیدا کرده ایم و طبق روش های گوناگون گواهینامه اعطا می شود، باید ماهیت کالا استاندار باشد و در غیر اینصورت برخورد می شود.

وی همچنین یادآور شد: نظارت ادواری از آسانسورها اداری انجام می شود اما در حوزه خانگی هنوز ورود پیدا نکرده ایم. 

رییس سازمان استاندارد گفت: در سال های اخیر با کمبود شدید اعتبارات روبرو هستیم که نتوانسته ایم بسیاری از آزمایشگاه ها را تجهیز کنیم، در برخی از استان ها آزمایشگاه منطقه ای ایجاد کرده ایم که هرکدام یک کالا را مورد بررسی قرار می دهد و استان لرستان باید براساس ظرفیت نیاز خود را برای تجهیز آزمایشگاه اعلام کند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 180
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران