در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 512164 تاریخ : 1399/02/14-16:54:38
,8,
سهام عدالت خود را مدیریت کنید/عرضه های دولتی فرضیه حباب در بازار سرمایه را از بین برد

عضو هیات مدیره شرکت ملی مس ایران:

سهام عدالت خود را مدیریت کنید/عرضه های دولتی فرضیه حباب در بازار سرمایه را از بین برد

چنانچه مردم گزینه مدیریت مستقیم پرتفوی خود را انتخاب کنند، وارد مجامع شرکت ها می شوند، ثانیا حق رای مستقیم به هیئت مدیره شرکت ها می دهند و خرید و فروش سهم را مانند دیگر سهامداران انجام می دهند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از بازار سرمایه، محمد جواد شیخ، عضو هیات مدیره شرکت صنایع ملی مس ایران و مدیر عامل نخستین کارگزاری سهام عدالت در خصوص روش های واگذاری سهام عدالت به مردم اظهار داشت: اگر مردم خودشان پرتفوی خود را مدیریت کنند از برخی لحاظ بهتر است، اول این که وارد مجامع شرکت ها می شوند، ثانیا حق رای مستقیم به هیئت مدیره شرکت ها می دهند و خرید و فروش سهم را به راحتی مانند دیگر سهامداران انجام می دهند.

وی با ارائه توصیه هایی به سهامداران تازه وارد بیان داشت: تنها توصیه ای که به سهامداران سهام عدالت دارم این است که سهام خود را نگه دارند، زیرا بهترین سهم های دولت از قبیل معدنی ها، فلزات اساسی، پالایشگاه ها، پتروشیمی ها و مخابرات ایران و ... در این پرتفوی هستند. هر شرکتی که در بورس جزء برترین ها است، در پورتفوی سهام عدالت وجود دارد. در نتیجه توصیه من این است که این سهم ها را نگه دارند و سود آن را بگیرند به خصوص این که بعضی از آنها مثل شرکت ملی صنایع مس ایران و فولاد مبارکه توسعه آتی دارند.

وی در خصوص برنامه های توسعه آتی برخی از شرکت های سهام عدالت اشاره داشت: برخی از این شرکت ها که در پرتفوی سهام عدالت حضور دارند طرح های توسعه ای کلانی را در پیش دارند. به این معنی که با این طرح ها، شرکت های مزبور توسعه پیدا می کند و ارزش سهام چند برابر شده و می توانند از محل سود، منفعت کسب کرده و سرمایه گذاری بلند مدت داشته باشند.

شیخ با ارائه پیش بینی نسبت به آینده بازار سرمایه خاطرنشان ساخت: به نظر من هر سهامی که وارد بورس شود، اعم از سهام عدالت و سهام های جدیدی که سازمان خصوصی سازی یا دیگر شرکت های سرمایه گذاری و صندوق های بازنشستگی به صورت عرضه اولیه ارائه می کنند، باعث افزایش عمق بازار می شود. به این ترتیب، افزایش عمق بازار موجب می شود تمام سناریوهای که برخی در بازار در خصوص حباب ایجاد کرده بودند، منتفی شود. در حال حاضر دلیل اینکه قیمت ها بالاست و نمادها مثبت است، این است که عرضه کمتر از تقاضا است.

وی ادامه داد: این میزان حجم نقدینگی که وارد بازار شده است، خیلی بیشتر از عرضه است، در نتیجه باید به دنبال مکانیزم هایی باشیم که عرضه را زیاد کنیم و بازار متعادل شود که یکی از آنها سهام عدالت و دیگری ای تی اف ها است که دولت آنها را وارد بازار سرمایه خواهد کرد.

عضو هیات مدیره شرکت ملی مس ایران در ادامه افزود: از طرف دیگر، حضور شرکت هایی مثل شستا عمق بازار را زیاد می کنند و عرضه زیاد می شود و فرضیه حباب از بین رفته و ثبات نقدینگی در بازار، چرخه تولید را سریعتر می کند.

شیخ افزود: امسال بنا به فرمایش مقام معظم رهبری باید جهش تولید اتفاق بیفتد، و بهترین مکان برای تحقق این شعار، بازار سرمایه است به صورتی که شرکت هایی که طرح توسعه دارند و می خواهند تولیدات خود را افزایش دهند، از تامین مالی بازار سرمایه استفاده کنند و با نقدینگی مردم، طرح های توسعه ای خود را انجام دهند و به سهامداران خود سودرسانی کنند. امیدوارم دیگر شرکت ها هم در سال جاری از توان و نقدینگی بورس برای طرح های توسعه خود استفاده کنند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 199
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران