سازمان خصوصی سازی طرح اعتباری نوید پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت یک سرویس خوب؛ سرآغاز پیروزی همراه بانک تمام عیار بیمه تجارت نو موسسه اعتباری کوثر
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
شماره: 464222 تاریخ : 1398/02/19-15:08:09
,8,4,
سهام آسیایی به پایین‌ترین سطح 6 هفته‌ای خود رسید

سهام آسیایی به پایین‌ترین سطح 6 هفته‌ای خود رسید

پیش از مشخص شدن وضعیت آخرین دور مذاکرات تجاری آمریکا و چین که می‌تواند جهت‌گیری اقتصاد جهان را به شدت تغییر دهد، سهام آسیایی به پایین‌ترین سطح 6 هفته‌ای خود رسیدند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از رویترز، روز پنج‌شنبه، پیش از مشخص شدن وضعیت آخرین دور مذاکرات تجاری آمریکا و چین که می‌تواند جهت‌گیری اقتصاد جهان را به شدت تغییر دهد، سهام آسیایی به پایین‌ترین سطح 6 هفته‌ای خود رسیدند.

سرمایه‌گذاران در انتظار این هستند که ببینند آیا نخست‌وزیر چین، «لیو هی»، می‌تواند در طول 2 روز پنج‌شنبه و جمعه مذاکره خود در واشنگتن، توافق تجاری بین 2 کشور را از کنسل شدن نجات دهد، یا خیر؟

یک توافق می‌تواند از افزایش شدید تعرفه‌های واردات چین، که رئیس‌جمهور ترامپ تهدید کرده است از جمعه اجرایی خواهد شد، جلوگیری کند. پکن هم تهدید کرده است در صورتی که این تعرفه‌ها اجرا شوند، تلافی خواهد کرد.

گسترده‌ترین شاخص سهام آسیا اقیانوسیه ام‌اس‌سی‌آی در خارج از ژاپن 1 درصد سقوط کرد و به پایین‌ترین میزان خود از 28 مارچ تا کنون رسید.

افت سهام امروز پس از این شدت گرفت که رئیس‌جمهور آمریکا، دونالد ترامپ در همایشی گفت: چین عهدشکنی کرده است و بهای آن را پرداخت خواهد کرد.

نیکی ژاپن 0.93 درصد افت کرد و به پایین‌ترین سطح 5 هفته‌ای خود رسید.

بازارهای چین که دیروز تا پایین‌ترین سطح 2.5 ماهه خود پایین آمده بودند، امروز به سقوط خود ادامه دادند. کامپوزیت شانگهای 1.48 درصد سقوط کرد، سی‌اس‌آی 300 هم 1.5 درصد پایین آمد و هانگ‌سنگ هنگ‌کنگ با سقوط سنگین 2.24 درصدی روبرو شد.

کوسپی کره‌جنوبی بدترین سقوط منطقه را ثبت کرد و سهام آن 3.04 درصد از ارزش خود را از دست داد.

«کازوهیکو فوجی»، یکی از اقتصاددانان ارشد اتاق فکر دولتی ژاپن، رییتی، می‌گوید: من فکر می‌کنم که آمریکا به چینآلتیماتوم داده است. مذاکرات شکننده هستند. تعجبی ندارد که منحنی سود اوراق آمریکا دوباره به معکوس شدن نزدیک شد که این نمادی از وقوع رکود در آینده نزدیک است.

در بازار ارز، شاخص دلار در برابر ارزهای مهم جهان، در نرخ 97.619 واحد ثابت ماند. ین ژاپن، نرخ برابری خود با دلار را 0.2 درصد بهبود بخشید و در 109.93 معامله شد.ارسال به دوستان با استفاده از:
Memory usage: 184
کسب رتبه یک توانگری مالی توسط بیمه سرمد موسسه اعتباری ملل پست بانک ایران بانک خاورمیانه