سازمان خصوصی سازی خانه پارسیان ، عبور از رمز عبور خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت یک سرویس خوب؛ سرآغاز پیروزی همراه بانک تمام عیار بیمه تجارت نو موسسه اعتباری کوثر
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
شماره: 488803 تاریخ : 1398/05/10-13:44:27
,8,4,
سهام آسیایی افت کرد

کاهش امیدها برای تعدیل نرخ بهره

سهام آسیایی افت کرد

پس از این که فدرال‌رزرو امیدها برای تداوم روند کاهش آن را کمرنگ کرد، سهام آسیایی به پایین‌ترین سطح 6 هفته‌ای خود رسید.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از رویترز، روز پنج‌شنبه، پس از این که فدرال‌رزرو به دنبال کاهش 0.25 درصدی نرخ بهره، امیدها برای تداوم روند کاهش آن را کمرنگ کرد، سهام آسیایی به پایین‌ترین سطح 6 هفته‌ای خود رسید.

 گسترده‌ترین شاخص سهام آسیا-اقیانوسیه ام‌اس‌سی‌آی در خارج از ژاپن 0.6 درصد افت کرد تا پنجمین افت متوالی خود را ثبت کرده و به پایین‌ترین سطح از اواسط ژوئن برسد.

 نیکی ژاپن افت‌های اولیه خود را جبران کرد و به رشد اندک 0.09 درصدی دست یافت.

 در بازار چین، پس از این که داده‌ها نشان داد فعالیت تولیدی این کشور در ماه جولای افت کرده است، شاخص کامپوزیت شانگهای 0.82 درصد پایین آمد و در هنگ‌کنگ هم شاخص هانگ‌سنگ 0.92 درصد سقوط کرد.

 ای‌اس‌اکس استرالیا و کوسپی کره‌جنوبی هر کدام 0.35 درصد افت کردند.

جرومی پاول، رییس بانک مرکزی آمریکا، کاهش نرخ بهره دیشب این بانک را یک اصلاح کوچک در وسط اجرای سیاست افزایش نرخ بهره فدرال‌رزرو، دانست. بازارهای جهانی این اظهار نظر را به عنوان نشانه‌ای از این تلقی کردند که احتمال کاهش شدید نرخ بهره در آینده نزدیک، بسیار کم است.

 در بازار ارز، شاخص دلار در برابر ارزهای مهم جهان، ماه جولای خود را با 2.5 درصد رشد به پایان رساند و امروز با 0.3 درصد صعود به 98.817 واحد رسید.  

دربرابر ین ژاپن، دلار به نرخ برابری 109 جهش کرد تا بالاترین سطح خود از اواخر ماه می را ثبت کند.ارسال به دوستان با استفاده از:
Memory usage: 118
موج جایزه رو بگیر! رمزت رو فریاد بزن موسسه اعتباری ملل بیمه جامع مجتمع های مسکونی بیمه پارسیان اقشار جدید برخوردار از حمایت های تأمین اجتماعی بانک صنعت و معدن پست بانک ایران بانک خاورمیانه