در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 512327 تاریخ : 1399/02/17-07:39:10
,15,
سند احداث فاز چهارم پارک فناوری پردیس امضا شد

سند احداث فاز چهارم پارک فناوری پردیس امضا شد

صبح امروز تفاهم نامه احداث فاز 4 پارک فناوری پردیس در نشستی با حضور «سورنا ستاری» معاون علمی فناوری ریاست جمهوری و «مهدی صفاری نیا» رئیس پارک فناوری پردیس به امضا رسید. همچنین در این نشست قرارداد و سند توسعه پارک در حریم جنوبی پردیس، میان پارک فناوری پردیس و شرکت عمران شهر جدید پردیس منعقد شد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعتبه نقل از روابط عمومی پارک فناوری پردیس، مهدی صفاری نیا رئیس این مجموعه با بیان این خبر توضیح داد: پارک فناوری پردیس تا کنون در سه فاز توسعه پیدا کرده و مجموع مساحت آن در این سه فاز تقریبا به 60 هکتار رسیده است. بر مبنای قراردادی که امروز امضا شد، 30 هکتار مساحت جدید در قالب فاز 4 به پارک فناوری پردیس الحاق می شود. در این صورت محدوده عملیاتی پارک تا90 هکتار افزایش می یابد. این افزایش مساحت، پارک فناوری پردیس را به بزرگترین محدوده عملیاتی پارک های فناوری کشور تبدیل خواهد کرد.

وی ادامه داد: همچنین شنبه گذشته تفاهم نامه ای بین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و دانشگاه آزاد اسلامی برای عضویت دانشگاه آزاد واحد پردیس به پارک فناوری پردیس، امضا شد. دانشگاه آزاد اسلامی 25 هکتار مساحت دارد؛ بنابراین ابعاد عملیاتی پارک فناوری پردیس بعد از امضای سند فوق، در حدود 110 هکتار خواهد شد. با امضای این دو قرارداد عملا مقدمه ایجاد ناحیه نوآوری پردیس ایجاد شد.

رییس پارک فناوری پردیس در مورد طرح ناحیه نوآوری بیان کرد: طرح ناحیه نوآوری پردیس سال گذشته به تایید هیئت امنای پارک فناوری پردیس رسید و توسط معاون اول رئیس جمهور ابلاغ شد.

افزایش مساحت پارک به 90 هکتار و تعریف فاز دانشگاهی در ارتباط نزدیک با پارک، از جمله مقدماتی بود که برای پیاده سازی طرح ناحیه نوآوری پردیس پیش بینی شده بود و محقق شد. همچنین ساخته شدن زیرساخت های خدمات عمومی و شهری در پارک از دیگر مقدمات اجرایی شدن این طرح بود که در این حوزه نیز اقدامات خوبی صورت گرفته است. با این اوصاف فکر می کنم سال جاری بتوانیم از پروژه ناحیه نوآوری پردیس رونمایی کنیم.

مهدی صفاری نیا در مورد سند دوم امضا شده در این نشست اظهار داشت: همچنین سند دیگری امروز بین پارک فناوری پردیس و شرکت عمران شهر جدید پردیس امضا شد. این سند برای توسعه آتی پارک در حریم جنوبی شهر پردیس است. احداث فاز اول این پروژه با حدود 500 هکتار مساحت، امروز به امضا رسید. این قرارداد شامل توافق های کلی شامل کاربری و جانمایی است. در حال حاضر طرح توسعه پارک فناوری در حریم جنوبی شهر پردیس در حال طی کردن مراحل تصویب در شورای عالی معماری و شهرسازی است. با لطفی که جناب آقای محمد اسلامی، وزیر محترم راه و شهرسازی داشته اند، این طرح در اولویت دستور این شورا قرار گرفته است که سریعتر به عنوان طرح جامع، تصویب آن صورت بگیرد تا بتوانیم اقدامات بعدی را در این خصوص شروع کنیم.

وی در مورد میزان افزایش اشتغال زایی، پیرو افزایش مساحت پارک فناوری پردیس گفت: با الحاق این 30 هکتار جدید به پارک فناوری پردیس، تا سه سال آینده، ظرفیت استقرار 1000 شرکت را در پارک خواهیم داشت. به عبارت دیگر آمار 250 شرکت مستقر در پارک با احداث فاز 3 و 4 ، با رشد 4 برابری به 1000 شرکت خواهد رسید. به همین نسبت تعداد شاغلان در این شرکت ها هم 4 برابر خواهد شد و تعداد نیروی تحصیلکرده شاغل در پارک به حدود 20 هزار نفر خواهد رسید.

رئیس پارک فناوری پردیس در مورد شروع عملیات اجرایی فاز 4 گفت: اقدامات زیرساختی و عملیاتی فاز 3 تا شهریور ماه تمام می شود. از دو ماه آینده کار آماده سازی زیرساخت های فاز 4 آغاز می شود. طراحی این فاز با توجه به توافقات اولیه از یکی دو هفته پیش شروع شده است. تامین کل زیرساخت ها و شبکه های دسترسیِ یک سومِ فاز 4 تا پایان سال جاری به اتمام می رسد و آماده استقرار شرکت ها خواهد شد. تاکنون بیش از 300 شرکت برای استقرار در فازهای 3 و 4 تقاضای خود را ارسال کرده اند که در مرحله بررسی است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 215
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران