در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 510730 تاریخ : 1399/01/24-15:48:09
,5,4,
سناتورهای آمریکایی عربستان را به جنگ علیه نفت آمریکا متهم کردند

سناتورهای آمریکایی عربستان را به جنگ علیه نفت آمریکا متهم کردند

علی‌رغم خوشحالی آمریکایی‌ها از توافق کاهش تولید نفت اوپک پلاس که قرار است 10 میلیون بشکه از تولید روزانه جهان کم کند، سناتورهای آمریکایی عربستان را به جنگ با صنعت نفت آمریکا متهم کردند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از راشاتودی، علی‌رغم خوشحالی آمریکایی‌ها از توافق کاهش تولید نفت اوپک پلاس که قرار است 10 میلیون بشکه از تولید روزانه جهان کم کند، سناتورهای آمریکایی عربستان سعودی را به راه انداختن جنگ بر علیه صنعت نفت آمریکا متهم کردند.

در حالی که هنوز توافق اوپک پلاس تأیید نشده است، سناتورهای آمریکایی به صورت تلفنی با عربستان تماس گرفتند تا اطمینان حاصل کنند این کشور مشکلی را که به وجود آورده را حل خواهد کرد؛ جنگ قیمت نفت و سقوط شدید بازار.

این تماس تلفنی که 2 ساعت به طول انجامید توسط سناتورهای جمهوری‌خواه، کوین کرامر و دان سالیوان، انجام شد.

در حالی که تلاش عربستان در اوپک پلاس برای تثبیت بازارهای نفت مورد رضایت این سناتورها قرار گرفته بود، با این حال آنها از مقصر دانستن سعودی‌ها برای مشکلات تولیدکنندگان نفت آمریکا دست برنداشتند.

سناتور کرامر از داکوتای شمالی گفت: در حالی که ما از آنها برای برداشتن اولین گام در حل مشکلی که خود در به وجود آمدن آن نقش داشته‌اند تقدیر می‌کنیم، باید گفت که سعودی‌ها بیش از یک ماه بر علیه تولیدکنندگان نفت آمریکا جنگ به راه انداختند، در حالی که سربازان ما امنیت آنها را فراهم می‌کردند.

کرامر و سناتور جمهوری‌خواه دیگر، سالیوان از آلاسکا، در پایان ماه مارس قانونی را پیشنهاد دادند که طی آن تمام نیروها و تجهیزات آمریکایی از عربستان سعودی برچیده می‌شود.

این اقدام با هدف فشار بر عربستان سعودی برای توقف جنگ قیمت نفت انجام شد، آن هم در زمانی که خبری از کاهش تولید نبود.

سناتور کرامر پس از گفتگوی تلفنی با وزیر انرژی عربستان سعودی، شاهزاده عبدالعزیز بن سلمان، معاون وزیر دفاع خالد بن سلمان و سفیر عربستان در آمریکا، خالد ریما بن سلطان، گفت: این رفتار درست یک دوست با دوست نیست. اعمال آنها غیرقابل توجیه و فراموش نشدنی است.

سناتور سالیوان هم گفت: اقدامات عربستان و تصمیم آنها برای افزایش تولید تا 12 میلیون بشکه در روز به شدت نوسانات بازار انرژی را افزایش داد و آسیب آن هنوز شرکت‌های انرژی آمریکا را متأثر کرده و ده‌ها هزار نفر از کارکنان این صنعت اخراج شده‌اند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 187
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران