تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 311637 تاریخ : 1396/09/28-15:34:27
,1,
سلامت نفس از ویژگی های شاخص یک مدیر مالی است

سلامت نفس از ویژگی های شاخص یک مدیر مالی است

عضو هیئت مدیره بانک مهر اقتصاد در همایش تخصصی آموزشی مدیران مالی؛ برخورداری از سلامت نفس را از ویژگی شاخص یک مدیر مالی خوب بر شمرد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی بانک مهر اقتصاد، علی کارگر  عضو هیئت مدیره بانک در این همایش ضمن بیان مطلب فوق، با اشاره به آیات و روایات مبنی بر اهمیت شغل مدیران مالی، گفت: از نگاه دانشمندان علم مدیریت گزارشهای مالی چنانچه قابلیت تحلیل داشته باشد درتصمیم گیری و تصمیم سازی مدیران ارشد سازمان اهمیت بسزایی دارد.

وی ارائه گزارشهای حسابداری مالی، گزارشهای مدیریتی و گزارشهای قانونی را بخشی از وظایف مدیران مالی دانست و خاطر نشان کرد: تدوین صورتهای مالی که زیر مجموعه های گزارشهای قانونی به شمار می رود اقدامی مهم در شرکتهای سهامی است که مورد استفاده عموم مردم قرار می گیرد.

عضو هیئت مدیره بانک اظهار داشت: مدیران مالی باید جایگاه ویژه و متناسب با وظایف محوله سازمانی خود داشته باشند لذا رعایت و تطبیق امور مطابق قوانین پرداخت، وصول درآمد ها و کسب سود از جمله وظایفی است که تنها بر عهده همکاران مالی قرار دارد.

کارگر همچنین ارائه به موقع گزارشهای مدیریتی و قانونی در راستای جلوگیری از وقوع تخلفات و تصمیم گیریهای نابجا را مهم دانست و داشتن طرح و برنامه مدون در راستای پیشبرد اهداف و وظایف را جزو ویژگیهای یک مدیر مالی موفق عنوان کرد.

عضو هیئت مدیره بانک تصریح کرد: ارائه پیشنهاد درراستای هزینه کرد منابع جذب شده از سوی مدیران مالی می تواند موجبات سود دهی سازمان را فراهم نموده و از خسارتها و زیانهای ناشی از این حوزه پیشگیری کند.

کارگر در پایان استفاده از خرد جمعی در تصمیم گیریها، ایجاد تعامل با مدیران موفق و استفاده از تجارب آنها، تعامل با سایر مدیران سازمانی، مشارکت در تصمیم سازی های سازمانی و ارتقاء سطح دانش و معلومات تخصصی را پر اهمیت دانست و اظهار امیدواری کرد مدیران استانی با احراز این ویژگیها بتوانند شرایط رشد و تعالی بانک را فراهم نمایند.

محسن داوود آبادی معاون مالی بانک نیز در ادامه، برگزاری همایش مشترک معاونت مالی و پشتیبانی و مهندسی را دارای اهمیت بالایی دانست و یکی از علل برگزاری آن را آشنایی با بازرسی بیمه ای سازمان تامین اجتماعی از بانکها عنوان کرد.

وی گفت: بخش عمده ای از فعالیتهای بانک خرید و فروش املاک، مستغلات و تجهیزات است که توسط معاونت پشتیبانی و مهندسی انجام شده که بیمه نیز مشمول تمامی این فرآیند های کاری می شود لذا باید با اعمال دقت بیشتر در روند کاری خود و نحوه بستن قرارداد با پیمانکار ها بتوانیم به این شناخت برسیم که چه قرار دادهایی مشمول بیمه می شوند و کدامیک نمی شوند.

داوود آبادی در خاتمه ضمن تاکید بر تسویه حساب با پیمانکارها، ابراز داشت: خرید کالا و تجهیزات مقوله مهم و پر اهمیتی است که در صورت عدم دقت در آن خسارتهای بسیاری به بانک وارد می شود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 171
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران