در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 512132 تاریخ : 1399/02/14-14:32:18
,17,4,
سقوط 24 درصدی صادرات کره جنوبی در ماه آوریل

تحت تاثیر پاندمی کرونا رقم خورد

سقوط 24 درصدی صادرات کره جنوبی در ماه آوریل

در شرایطی که پاندمی ویروس کرونا تقاضای جهانی را به شدت کاهش داده است، داده ها نشان می دهد که صادرات کره جنوبی در ماه گذشته با سقوطی 2 رقمی روبرو شده است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از شین هوا، در شرایطی که پاندمی ویروس کرونا تقاضای جهانی را به شدت کاهش داده است، داده ها نشان می دهد که صادرات کره جنوبی در ماه گذشته با سقوطی 2 رقمی روبرو شده است.

وزارت تجارت و صنعت و انرژی اعلام کرد که صادرات کره جنوبی که نیمی از اقتصاد این کشور صادرات محور را تشکیل می دهد در ماه آوریل به 36.92 میلیارد دلار رسیده و 24.3 درصد نسبت به ماه مشابه سال قبل سقوط کرده است.

حجم واردات این کشور هم 15.9 درصد سقوط کرده و به 37.87 میلیارد دلار رسیده است. به این ترتیب این کشور در ماه آوریل با کسری تجاری 950 میلیون دلاری روبرو شده است. این برای اولین بار در 99 ماه اخیر است که تراز تجاری کره جنوبی منفی می شود.

این داده ها نشان داد که صادرات کره به آمریکا 13.5 درصد افت کره و صادرات این کشور به اتحادیه اروپا 12.8 درصد پایین آمده است. همچنین تقاضای ضعیف باعث شده است تا صادرات کره به کشورهای عضو اتحادیه آسئان هم 32.9 درصد کاهش یابد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 196
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران