در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 512763 تاریخ : 1399/02/24-09:42:59
,5,4,
سقوط نفت از ترس موج دوم شیوع کرونا

سقوط نفت از ترس موج دوم شیوع کرونا

قیمت نفت روز چهارشنبه به دلیل نگرانی سرمایه گذاران نسبت به موج دوم شیوع ویروس کرونا در کشورهایی که کاهش محدودیتهای قرنطینه را آغاز کرده اند و همچنین رشد ذخایر نفت آمریکا کاهش پیدا کرد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، بهای معاملات آتی نفت برنت 58 سنت معادل 1.9 درصد کاهش یافت و به 29 دلار و 40 سنت در هر بشکه رسید. این شاخص روز سه شنبه 1.2 درصد افزایش داشت.

بهای معاملات آتی وست تگزاس اینترمدیت آمریکا 39 سنت معادل 1.5 درصد کاهش پیدا کرد و به 25 دلار و 39 سنت در هر بشکه رسید. نفت آمریکا روز گذشته با حدود هفت درصد افزایش بسته شده بود.

نگرانیها نسبت به رشد ذخایر نفت آمریکا تحت الشعاع درخواست عربستان سعودی برای کاهش تولید به مدت طولانی تر به منظور متعادل شدن بازار نفت قرار گرفت. این کشور روز دوشنبه اعلام کرد که در ژوئن یک میلیون بشکه در روز دیگر به کاهش تولید خود اضافه خواهد کرد و مجموع تولیدش را به 7.5 میلیون بشکه در روز می رساند. بلافاصله امارات متحده عربی و کویت اعلام کردند مجموعا 180 هزار بشکه در روز به کاهش تولیدشان اضافه می کنند.

به گفته استفن اینس، استراتژیست بازار در شرکت اکسی کورپ، اگرچه بازار در خصوص بخش عرضه آسودگی خاطر بیشتری پیدا کرده است اما توجهات معطوف ریسکهای مربوط به کاهش محدودیتهای قرنطینه باقی مانده است.

آنتونی فاوچی، کارشناس بیماریهای مسری آمریکا به کنگره اعلام کرده که تسهیل محدودیتهای قرنطینه ممکن است باعث شیوع موج جدیدی از ابتلا به کرونا شود که تاکنون جان 80 هزار آمریکایی را گرفته و به اقتصاد این کشور به شدت صدمه زده است.

موارد جدیدی از ابتلا به کرونا در چین و کره جنوبی گزارش شده که بحران کرونا در آنجا زودتر از سایر کشورهای جهان آغاز شده بود.

در بخش عرضه، هیات دولت عربستان سعودی از کشورهای اوپک پلاس درخواست کرده بود به منظور احیای بازار جهانی نفت، کاهش تولید بیشتری صورت دهند.

گروه اوپک پلاس که متشکل از اوپک، روسیه و سایر تولیدکنندگان است، در واکنش به سقوط 30 درصدی تقاضای جهانی برای نفت، تحت توافق جدیدی تولیدش را مجموعا 9.7 میلیون بشکه در روز در ماه های مه و ژوئن کاهش خواهد داد.

در این بین، گزارش موسسه امریکن پترولیوم نشان داد که ذخایر نفت آمریکا در هفته گذشته 7.6 میلیون بشکه رشد کرده و به 526.2 میلیون بشکه رسیده است در حالی که تحلیلگران رشد ذخایر به میزان 4.1 میلیون بشکه را پیش بینی کرده بودند. آمار رسمی از سوی اداره اطلاعات انرژی آمریکا بعدازظهر روز چهارشنبه منتشر می شود.

بر اساس گزارش رویترز، اداره اطلاعات انرژی آمریکا در گزارش ماهانه خود که روز سه شنبه منتشر شد، پیش بینی خود از رشد تقاضای جهانی برای نفت در سال 2020 را به میزان دو میلیون و 900 هزار بشکه در روز کاهش داد و 8.13 میلیون بشکه در روز برآورد کرد. همچنین برآورد رشد تقاضای جهانی برای نفت در سال 2021 را به میزان 580 هزار بشکه در روز کاهش داد و 6.99 میلیون بشکه در روز برآورد کرد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 179
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران