سازمان خصوصی سازی آینده برای همه؛ انواع سپرده و تسهیلات خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت یک سرویس خوب؛ سرآغاز پیروزی نقش فناوری اطلاعات در تحقق افق 1404 ایران به دست مهر درختی می نشانیم همراه بانک تمام عیار بیمه تجارت نو موسسه اعتباری کوثر
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi

ارسال خبر در کانال تلگرام

  • | انصراف
شماره: 315605 تاریخ : 1396/11/28-19:04:54
,4,
سفر رییس جمهور به هندوستان برای امضای قراردادهای تجاری و صنعتی

سفر رییس جمهور به هندوستان برای امضای قراردادهای تجاری و صنعتی

حسن روحانی رییس جمهور ایران ، در سفر خود به دهلی نو قرار است تا با هندوستان قراردادهای جدید تجاری و صنعتی امضا کند .

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از رویترز - دهلی نو، سیاستمداران خارجی بر این باورند که این سفر به به علت برجام  و تحریم‌های آمریکا بر علیه ایران صورت گرفته باشد. 

هندوستان در تلاش است تا بتواند با توسعه ی بندر چابهار در شرق ایران راه خود را به آسیای میانه و افغانستان با دوری گزیدن از حریف قدرتمند خود (پاکستان) باز کند.اما روند کار بخاطر نگرانی از جانب دولت ترامپ مبنی بر بی اهمیتی نسبت به برجام کند شده است. 

به محض این که تحریم‌ها برداشته شد، هندوستان اعلام کرد که حاضر است تا بیست میلیارد دلار نه فقط در حوزه ی بندر چابهار بلکه در حوزه های پتروشیمی و خطوط راه آهن و دیگر صنایع در ایران سرمایه گذاری کند ولی تاکنون فقط پیشرفت‌هایی در حوزه ی چابهار صورت گرفته است.

 

مقامات ایرانی اظهار داشتند آهستگی روند توسعه ی بندر چابهار عمدتا به دلیل دو دلی هندوستان پس از سخنان ترامپ مبنی بر نادیده گرفتن برجام است .

ایران در تلاش است تا هندوستان را پایبند به تعهداتش نگاه دارد .

سفیر ایران در هندوستان؛ غلامرضا انصاری در سخنرانی هفته ی گذشته اعلام کرد پروژه‌هایی که در جهت توسعه ی روابط میان ایران و هندوستان در حال انجام است نه تنها به نفع دو کشور است بلکه به نفع منطقه نیز می باشد .

روحانی که پنجشنبه به شهر مسلمان نشین حیدرآباد واقع در جنوب هند سفر کرده بود تا با مردم آن شهر صحبت کند، مذاکراتش را با نخست وزیر هندوستان صبح امروز(شنبه) از سر میگیرد . 

قرار است طرفین قراردادی را جهت شروع کار هندوستان در بندر چابهار امضا کنند. قراردادی برای شروع فاز اول توسعه ی بندر چابهار.

بندر چابهار 72 کیلومتر از بندر گوادر پاکستان که به چینی ها برای توسعه سپرده شده است فاصله دارد .ارسال به دوستان با استفاده از:
Memory usage: 199
رمزت رو فریاد بزن بانک صنعت و معدن هفدهمین سالگرد تاسیس بانک اقتصاد نوین پست بانک ایران موسسه اعتباری ملل بانک خاورمیانه