در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 514160 تاریخ : 1399/03/20-17:45:51
,13,
سطح مبارزه شیمیایی با ملخ صحرایی به 8 استان کشور رسید

سخنگوی سازمان حفظ نباتات:

سطح مبارزه شیمیایی با ملخ صحرایی به 8 استان کشور رسید

سخنگوی سازمان حفظ نباتات کشور گفت: از ابتدای عملیات مبارزه با آفت ملخ صحرایی تاکنون سطح مبارزه شیمیایی در هشت استان جنوبی کشور به 378 هزار و 494 هکتار رسیده است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، محمد رضا میر درباره هجوم مجدد ملخ صحرایی از کشورهای شبه جزیره عربستان و شاخ آفریقا از 30 بهمن ماه جاری به استان های جنوبی کشور افزود: اکنون استان خراسان رضوی به استان های جنوبی دیگر همچون سیستان و بلوچستان، هرمزگان، بوشهر، فارس، جنوب کرمان، خوزستان و خراسان جنوبی اضافه شده است.

وی بیشترین سطح عملیات مبارزه با این آفت را مربوط به استان سیستان و بلوچستان دانست و اظهارداشت: مبارزه با این آفت در استان های سیستان و بلوچستان در سطح 170 هزار و 640 هکتار، هرمزگان 68 هزار و 817 هکتار، بوشهر 42 هزار و 630 هکتار، جنوب کرمان 36 هزار و 767 هکتار، فارس 30 هزار و 705 هکتار، خراسان جنوبی 21 هزارو 713 هکتار، خوزستان 6 هزار و 17 هکتار، شمال کرمان یک هزارو 100 هکتار و خراسان رضوی پنج هکتار است.

به گفته وی، سال گذشته استان های کهگیولیه و بویراحمد و ایلام درگیر بودند که امسال هنوز درگیر این آفت نشده اند.

وی با بیان اینکه امسال برای دومین سال متوالی ایران مورد هجوم ملخ های صحرایی قرار گرفته است تصریح کرد: به نظر می رسد اوج ریزش ملخ صحرایی تا پایان تیرماه ادامه پیدا کند که به طور حتم سطح مبارزه با این آفت به یک میلیون هکتار خواهد رسید.

وی تصریح کرد: تاکنون مبلغ 65 میلیارد تومان برای مبارزه با آفت ملخ صحرایی اختصاص یافته که از ابتدای عملیات مبارزه تاکنون 20 میلیارد تومان آن از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور به این بخش تعلق گرفته و 45 میلیارد تومان دیگر در حال وصول است.

سخنگوی سازمان حفظ نباتات کشور درباره تخصیص 500 هزار دلاری سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) برای بودجه تکمیلی جهت تقویت همکاری های فنی خود با ایران در زمینه کنترل و مقابله با هجوم ملخ های صحرایی گفت: این کمک فنی فائو برای تامین تجهیزات و ادوات و همچنین برگزاری دوره های آموزشی است که بخشی ازآن تامین شده است.

سال گذشته مبارزه با ملخ صحرایی در سطح 750 هزار هکتار از 9 استان جنوبی کشور از جمله سیستان و بلوچستان، هرمزگان، جنوب کرمان، بوشهر، فارس، خوزستان، کهگیلویه و بویر احمد، ایلام و خراسان جنوبی عملیاتی شده بود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 220
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران