جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 521597 تاریخ : 1399/07/29-11:03:33
,13,
سرمایه گذاری 12 هزار میلیارد تومانی در بخش مکانیزاسیون کشاورزی

در 7 سال اخیر اتفاق افتاد؛

سرمایه گذاری 12 هزار میلیارد تومانی در بخش مکانیزاسیون کشاورزی

یک مقام مسئول گفت: از سال 92 تاکنون، بیش از 12 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در بخش مکانیزاسیون کشاورزی کشور انجام شده است.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی افزود: طی مدت یاد شده با این سرمایه گذاری حدود 130 هزار دستگاه تراکتور، 7 هزار دستگاه کمباین برنج، 3800 دستگاه کمباین غلات و 280 هزار ادوات به بخش کشاورزی تزریق شد.

کامبیز عباسی با اشاره به این که از ابتدای سال جاری تا نیمه نخست مهر ماه بیش از 1,460 میلیارد تومان تسهیلات از محل خط اعتباری شماره 8 مکانیزاسیون کشاورزی به بهره برداران تخصیص یافته است، گفت: این میزان تسهیلات تخصیصی در مقایسه با 6 ماه سال قبل 3 برابر رشد داشته است.

وی جذب تسهیلات مکانیزاسیون کشاورزی در 6 ماه سال گذشته را 500 میلیارد تومان عنوان کرد.

رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی ادامه داد: در 6 ماهه امسال به رغم محدودیت های اقتصادی و ناشی از بیماری کرونا قریب به 8 هزار دستگاه تراکتور در اختیار کشاورزان قرار گرفته است و امیدواریم این روند در 6 ماهه دوم سال ادامه یابد.

وی یادآور شد: حدود 95 درصد ماشین ها و ادوات کشاورزی که در اختیار تولیدکنندگان قرار گرفته است از محل تولید صنعت داخل بوده و 5 درصد واردات به این دلیل است که برای تولید برخی ماشین های مورد نیاز، تولید کننده داخلی در کشور نداریم.

عباسی در مورد افزایش قیمت ماشین های کشاورزی اظهار داشت: با توقف پرداخت ارز ترجیحی به بخش مکانیزاسیون کشاورزی، قیمت ماشین های کشاورزی نیز تغییر خواهد داشت و از این رو امیدواریم بخشی از قیمت این ماشین ها را به کشاورزان کمک کنیم.

رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی ادامه داد: تلاش می کنیم در قالب کاهش نرخ سود تسهیلات، هنگام خرید ماشین ها از کشاورزان حمایت کنیم.

وی در عین حال بر برنامه ریزی و آماده سازی بسته های حمایتی از کشاورزان در حوزه مکانیزاسیون تاکید کرد.

عباسی اذعان داشت: با توجه با افزایش نرخ دلار و توقف تخصیص ارز ترجیحی، کشور باید به سمت بومی سازی واقعی برای ساخت ماشین های کشاورزی برود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 194
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران