در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 512054 تاریخ : 1399/02/13-15:45:32
,2,
سرمایه گذاری همه ایرانیان در سهام شرکت های دولتی تسهیل شد

پذیره نویسی سهام شرکت های دولتی از طریق شعب و پیشخوان های اینترنتی بانک مسکن

سرمایه گذاری همه ایرانیان در سهام شرکت های دولتی تسهیل شد

بانک مسکن به زودی امکان پذیره نویسی غیرحضوری واحدهای سرمایه گذاری صندوق واسطه گری مالی یکم را از طریق امکانات بانکداری الکترونیک فراهم می کند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی بانک مسکن، وزارت اقتصاد در هفته جاری طی اطلاعیه ای فراخوان واگذاری واحدهای سرمایه‏ گذاری صندوق سرمایه‏ گذاری قابل معامله(ETF) «واسطه گری مالی یکم» را منتشر کرد.

وزارت امور اقتصادی و دارایی از طریق این واگذاری، به نمایندگی از دولت جمهوری اسلامی ایران، باقیمانده سهام خود در بانک های ملت، تجارت و صادرات ایران و بیمه‏ های البرز و اتکایی امین را واگذار خواهد کرد. این واگذاری، فرصت کم نظیری برای ورود آحاد جامعه به سرمایه گذاری در سهام شرکت های معتبری که دولت با هدف مردمی کردن اقتصاد و امکان دسترسی آحاد مردم کشور به بازار سرمایه و انتفاع از رشد این بازار، قصد واگذاری آن را دارد، فراهم می کند. در همین راستا ویژگی بارز این واگذاری، بهره مندی همه ایرانیان علاقمند به سرمایه گذاری در این امر از تخفیف 20 درصدی است

سقف سرمایه گذاری هر شخص حقیقی (هر کد ملی)، بیست میلیون ریال (دو میلیون تومان) تعیین شده است. پذیره‏ نویسی برای هر فرد دارای کد ملی امکان‏پذیر است و محدودیت سنی برای متقاضیان وجود ندارد.

پذیره نویسی واحدهای این صندوق برای اشخاص دارای کد معاملاتی (کد بورسی) از طریق کارگزاری های بورس و سامانه‏ های آنلاین معاملاتی و درگاه های غیرحضوری و حضوری بانک‏ های منتخب و برای اشخاص فاقد کد بورسی، از طریق درگاه های غیرحضوری و حضوری بانک های منتخب از جمله بانک مسکن صورت می‏ پذیرد.

در همین راستا و به دنبال معرفی بانک مسکن به عنوان یکی از بانک های منتخب که در امر واگذاری واحدهای سرمایه گذاری مذکور مشارکت می کند، حوزه بانکداری الکترونیک بانک مسکن در حال آماده سازی بسترهای مورد نیاز به منظور پذیره نویسی واحدهای صندوق های قابل معامله در بورس(ETF)به ویژه از طریق امکانات غیرحضوری است.

به همین منظور پیاده سازی امکان پذیره نویسی واحدهای سرمایه گذاری صندوق واسطه گری مالی یکم در پیشخوان اینترنتی (سایت بانک)، موبایل بانک جدید (بخش پیشخوان) و نیز کیوسک بانک مسکن در دستور کار قرار گرفته و تا زمان شروع پذیره نویسی به سرانجام خواهد رسید تا مشتریان بانک مسکن در صورت علاقمندی به شرکت در این سرمایه گذاری در صورت نداشتن کد بورسی بتوانند از این ظرفیت ها استفاده کنند. بر اساس اعلام اولیه وزارت اقتصاد، شروع پذیره‏ نویسی از تاریخ 14 اردیبهشت 99 و پایان آن 31 اردیبهشت خواهد بود

مخاطبان برای آگاهی از متن کامل این فراخوان می توانند به پورتال وزارت اقتصادwww.mefa.ir، شبکه اخبار اقتصادی و دارایی ایران (شادا) www.shada.irو پایگاه اطلاع رسانی صندوق سرمایه‏ گذاری قابل معامله(ETF) «واسطه گری مالی یکم» www.etf.mefa.irمراجعه کنند.

لازم به ذکر است، داشتن کد بورسی برای پذیره نویسی الزامی نیست. اما متقاضیان برای انجام معامله این واحدها که پس از2 ماه از تخصیص امکان‏ پذیر است، می‏ توانند به تدریج طی ماه های آینده و در فرصت مناسب نسبت به ثبت نام در سامانه سجام و دریافت کد بورسی مطابق رویه های شرکت سپرده گذاری مرکزی و تسویه وجوه اقدام کنند.
صندوق ETF یا Exchange-traded fund نوعی از صندوق های سرمایه گذاری است که از دارایی های متنوع تشکیل شده و واحدهای آن در طول روز همانند سهام در بازار معامله می شود و ساختاری شبیه صندوق های سرمایه گذاری مشترک دارند؛ یعنی شما در طول ساعات و روزهایی که بازار معاملات سهام باز است می توانید یک یا چند واحد از یک صندوق ETF را بخرید، یا چند واحد از آن را بفروشید. شما با خرید واحدهای ETF، پول خود را در صندوقی سرمایه گذاری می کنید که با استفاده از یک تیم مدیریت حرفه ای سعی می کند تا با تشکیل پرتفویی از سهام و انواع اوراق بهادار، سود کسب کنند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 186
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران