تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 514559 تاریخ : 1399/03/27-12:51:37
,17,4,
سرمایه گذاری خارجی در جهان 40 درصد افت خواهد کرد

سازمان ملل متحد هشدار داد

سرمایه گذاری خارجی در جهان 40 درصد افت خواهد کرد

در گزارش جدید سازمان ملل متحد در مورد تجارت و توسعه پیش بینی شده است تحت تاثیر پاندمی ویروس کرونا سرمایه گذاری مستقیم خارجی در سراسر جهان کاهش خواهد یافت.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از راشاتودی، در گزارش جدید سازمان ملل متحد در مورد تجارت و توسعه پیش بینی شده است تحت تأثیر پاندمی ویروس کرونا سرمایه گذاری خارجی مستقیم (اف دی آی) در سراسر جهان کاهش خواهد یافت.

طبق گزارش سازمان ملل متحد سطح جهانی اف دی آی در سال 2020 با سقوط سنگین 40 درصدی روبرو خواهد شد و سال آینده هم 5 تا 10 درصد دیگر سقوط خواهد کرد.

در این گزارش آمده است: سرمایه گذاری مستقیم خارجی که سال گذشته 1.54 تریلیون دلار بود برای اولین بار از سال 2005 به کمتر از 1 تریلیون دلار افت خواهد کرد. این روند نزولی در سال آینده هم ادامه خواهد داشت و ریکاوری این شاخص از سال 2022 آغاز خواهد شد.

مؤلفان این گزارش نوشته اند که پاندمی کرونا به معنای شوکی برای عرضه و تقاضا و سیاست گذاری سرمایه گذاری مستقیم خارجی است؛ چشم انداز یک رکود اقتصادی عمیق جهانی باعث شده است تا شرکت های بین المللی در انجام پروژه های خود تجدیدنظر کنند.

طبق این گزارش سطح سرمایه گذاری مستقیم خارجی در آمریکای لاتین با سقوطی دو رقمی روبرو می شود، در کشورهای در حال توسعه آسیا بین 30 تا 45 درصد سقوط می کند، در کشورهای آفریقایی بین 25 تا 40 درصد افت کرده و در کشورهای صنعتی هم بین 25 تا 40 درصد پایین خواهد آمد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 175
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران